Ben Bilmem Eşim Bilir..

”Ben Bilmem Eşim Bilir” Kanal D ekranlarında her hafta sonu cumartesi ve pazar akşamları yayınlanan, sevgili İlker Ayrık’ın sempatik sunumuyla rating listelerinde üst sıralarda yer alan eğlence garantili bir yarışma programı..

 

Geniş Aile dizisindeki öğretmen Mürsel karakteri ile hafızalarımızda yer eden, Seksenler dizisi ile gönülleri fethetmeye devam eden İlker Ayrık ekranlarda ‘henüz’ benzeri olmayan bir yarışma programı ile her hafta sonu televizyonlarımızdan evlerimize konuk oluyor.

 

Yarışmanın mantığı basit.. Evli, nişanlı veya İlker’in deyimiyle ”manita” konumunda 4 çift yarışma boyunca gerek sayı bazlı gerekse de süre bazlı oyunları en kısa sürede veya en çok sayıda gibi avantajlı sonuçlarla tamamlayarak finalde yarışacak iki çiftten biri olmak için canla başla çabalıyorlar, birbirleriyle çekişiyorlar.. Erkekler ve kadınlar sırayla eşleri için o oyunda yapabilecekleri süreyi / sayıyı tahmin ederek bir nevi eşlerini gerçekte ne kadar tanıdıklarını da gösteriyorlar..

 

Bu oyunlar kimi zaman en çok acı biber / çiğ köfte / limon / kebap yeme, en çok basket atma, erkekler için topuklu ayakkabı ile en kısa sürede tur atma, halter kaldırma, pazar çantalarını taşıma, en çok yemek yiyerek en fazla kilo alma gibi ekran başındakileri gülmekten kırıp geçiren eğlenceli oyunlar.. Bu oyunlarda esas amaç en çok yapmak değil, iddiasını tutturmak. Çok söyleyip de iddialarını yapamayan da o kadar çok ki.. Öyle ki 1000 – 2000 puan ile final oynayan hatta arabayı alıp giden çiftler dahi var. Tabii bazı akşamlar düşük puanlarda kalınması İlker’in ‘tırt’ yarşmacılarının iddiaları yapamayışlarının da etkisi büyük..

 

Finaldeki büyük oyun büyük ödül olan arabanın içine 4 dakika içersinde çiftlerden biri dahil olmak üzere en çok kişiyi sığdırmak.. En çok kişiyi aracın içine sığdıran, bunu yaparken kadın veya erkek çiftlerden birini de aracın içinde olmasını sağlayan, kapıları kapatan çift arabayı kazanıyor. Eğer her iki çiftte aynı sayıda kişiyi araca sığdırmışsa o zaman büyük finale geçiliyor. Büyük finalde ise arabanın önünde ve arkasında iki halatla iki taraftan çiftler ortadaki aracı kendilerine doğru çekmeye çalışıyor, aracı kendi taraflarına çeken büyük ödülü de kazanıyor..

 

Bu yarışma programı aslında bir nevi insanların araba için neler yapabileceğinin de canlı bir kanıtı.. Normal zamanlarda bir tane acı biber yiyemeyecek insanların onlarca biberi ağızlarına tıkıştırmaları, acı şalgam suyunu bardak bardak fondip yapmaları, topuklu ayakkabı giyerek milyonlarca izleyici karşısında bir o yana bir bu yana koşturmaları, erkeklerin müzik eşliğinde en çok göbek kıvırmak için yarışmaları komik olduğu kadar ironik de aynı zamanda..

 

İlker Ayrık programla alakalı yaptığı röportajlardan birinde yarışmacıların birbirlerine hatta çiftlerin kendi aralarında birbirlerine ağza alınmayacak laflar ettiklerini küfürler savurduklarını ancak montajda bunların çıkarıldığını anlatması, yarışmaya şu ana kadar tam 200 bin çiftin başvurmuş olması da bir başka ironik Türkiye gerçeği..

 

Yarışmanın bu denli izlenmesinin başında verilen ödülden ve oynanan oyunlardan ziyade İlker Ayrık’ın müthiş performansı ve yaptığı espriler, yine yarışma içindeki oyunları gaza gelip kendisinin de denemeye çalışması neticesinde acı biber örneğindeki gibi acı biberi ağzına atıp sonra da kendini ordan oraya atması gibi doğallığı ilk sırada geliyor.

 

Yetenek yarışmalarından sıkıldıysanız, farklı bir izlence ve eğlence arıyorsanız İlker Ayrık’ın harika performansı ile ”Ben Bilmem Eşim Bilir” yarışma programını hafta sonları kaçırmayın..

 

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?

Yorum yapmak ister misiniz? »

Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemeleri. TrackBack URI

Yorum yapın

XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.