Beşiktaş, Kurban Bayramı ve Orhan Baba üçlemesi..

 

Beşiktaş, 4 maç sonra nihayet 3 gol karşılığı 3 puanla tanışınca bu yazının ilk satırlarını Beşiktaş’a ayırmak artık farz oldu benim için.. Lig öncesindeki hazırlık maçlarında taraftarlara bir parça umut veren, ancak lig başladıktan sonra futboldan ve oynanan maçlardan ziyade Samet Aybaba’nın girdiği anlamsız polemikler ve oynatılmayan, satılan veya satılmak istenen futbolcularla ve borçlarıyla konuşulan, üstüne Avrupa kupalarından ihraç edilen, bunun etkisiyle de genel mantalitede iyi oynadığı halde üst üste başarısız sonuçlar alan bir takım izledik bugüne kadar.. Takımı yeterince  etüd edemeyen, gerekli psikolojik desteğin yanında büyük bir takıma yaraşır oyun anlayışını oturtamayan teknik heyet bana göre bu başarısız sonuçların en önemli aktörü oldu..

 

İyi başladığı maçları bir türlü bitiremeyen, teknik direktörün yanlış oyuncu seçimleri ve maç içerisindeki yanlış müdahaleleri ile alınması gereken çok puan Beşiktaş’ın elinden uçup gitti.. Kasımpaşa maçının geneline baktığımızda ise yine önceki maçlarda olduğu üzere sert oynayan, hücumu düşünen, yer yer agresif bir Beşiktaş izledik. Ve yine önceki maçlarda olduğu gibi Olcay’ın bütün beceriksizliklerine rağmen bu defa kötü gidişe bir dur dercesine taraftara bir futbol resitali sunan Fernandes’in takımı tek başına sırtlaması ve gününde bir Almeida ile  3 puan Beşiktaş’ın oldu. Ancak burada Kasımpaşa’nın değişen teknik patronuna uyum sağlamaya çalışan bir takım olduğunu unutmamak gerektiğini de artı parantez olarak belirterek Beşiktaş’ın gidişatını şekillendirecek olan  gelecek maçların neler getireceğini açıkçası çok merak ediyorum..

 

Teknik patronumuzla ilgili de naçizne notum, Samet Aybaba’ya lig başladığından bu yana yaptığı hatalar ve bu hatalara rağmen kendisinin haklı futbolcuların tek suçlu olduğuna dair tavırları nedeniyle kesinlikle ısınamamış bir Beşiktaşlı olarak kendisinin bir fedada bulunarak iş işten geçmeden, ligdeki iddiamızı tamamen yitirmeden bir an evvel takımı ehil ellere bırakmasını da gönülden istiyorum.. Taraftarın çoğunluğunun aynı düşünceyi paylaştığını da biliyorum.. Haydi Aybaba, senin bu takım için en büyük fedan takımın başında olman değil, takımdan ayrılmandır.. Sıra sende.. Feda ise feda!

 

***

 

Kurban bayramı malumunuz, maddi durumu yerinde olan her Müslümanın kesmesi gereken bir dini vecibedir, birlik ve beraberliğimizi güçlendirdiğimiz, maddi durumu yerinde olmayanların, fakirlerin en azından yılda bir kez dahi olsa et yüzü görebildiği bir dini bayramımızdır.. Paylaşım duygularının en üst düzeyde olduğu müstesna günlerden biridir..

 

Ve  yine her sene olduğu gibi bu bayram da ‘’vay efendim, hayvanları kesmeyin, istemezüüüükkk’’çüler meydanlarda, ekranlarda fır döndüler.. Kan akıtmak canilikmiş, vahşetmiş, dünyaya İslamı yanlış tanıtıyormuşuz, bla bla bla.. Burada uzun uzadıya din dersi vermek değil maksadım.. Söylemek istediğim bir kere İslam’da kurban ne anlama geliyor, önemi nedir, kurban ne için kesiliyor, kurban bayramını diğer bayramlardan ayıran en önemli fark nedir, bunları öğrenmeden, bilmeden, sırf muhalefet olsun da ne olursa nasıl olursa olsun hesabıyla kurban bayramında kesilen kurbanları da hükümete mal eden, kurbanı canilik olarak gören tuhaf bir kesim var.. Merak ettiğim, bu istemezükçülerin acaba yüzde kaçı vejeteryan? Kesilmiş eti çeşit çeşit yemeklerle şarap soslarıyla afiyetle yiyen hayvan dostları(!) iş kurban kesmeye gelince vahşetten canilikten bahsediyor.. E anam babam o yediğin etler de bir zamanlar kanlı canlı hayvanlara ait değil miydi? Kurban bayramında kesilmeyince vahşilik olmuyor mu? E peki üstündeki kürk mantonun neden yapıldığını biliyor musun? Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu derler adama..

 

***

 

Bilmiyorum daha önce yayınlanmış mıydı, yayınlanmış ise de ben kaçırmış olabilirim, zira Orhan Gencebay ile Bir Ömür adlı albümü yaklaşık bir ay kadar önce müzik marketlerde yerini alan Orhan babanın albüm tanıtım konserinden bahsediyorum.. Bakanlar, İstanbul büyükşehir belediye başkanı, ünlü simalar, müzik, sinema ve magazin dünyasının yıldızları hepsi bu organizasyondaydılar.. Dün gece star tv’de bu eşsiz müzik ziyafetini zevkle izledim.. İzleyenlerin de aynı kanıda olduğun eminim.. Sesleriyle Orhan Gencebay’ın şarkılarına kendi tarzlarıyla yeniden hayat veren ünlü sanatçıların sahne performansları ekran başındaki benim gibi milyonlarca izleyici için inanıyorum ki doyumsuz lezzette ayrı bir keyif oldu.. Emel Sayın, Sezen Aksu, Nükhet Duru, Zerrin Özer, Hande Yener, Özcan Deniz , Yıldız Tilbe , Kutsi, Mustafa Ceceli, Yıldız Usmanova ve diğer adlarını sayamadığım ünlü sanatçı ve grupların yer aldığı program ekranlarda yayınlanan en güzel bayram hediyesi oldu izleyenlere.. Bu müthiş programı halen izleyememiş olanlar varsa internet üzerinden tekrar izleyebilirler..

 

 

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?

Yorum yapmak ister misiniz? »

Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemeleri. TrackBack URI

Yorum yapın

XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.