Hayat güzelmiş..

Umut yağıyordu gökyüzünden, çisil çisil.. Üzerimde ince bir gömlek, umut yağmurlarıyla doyasıya ıslanabileyim diye.. Yakalayabileyim diye umudu tüm benliğimle..

Baharın ilk ışıklarıydı vuran şehre.. Tarifini yapamadığım bir duygu var bedenimde.. Ama hiç de yabancısı olmadığım.. Şaşkın ve bir o kadar da heyecan dolu bir duygu..

Bahar yağmurları yeni başlamıştı.. Bir gülümseme içimi ısıtan.. Sözler.. Yaşama sevinci aşılayan.. Bir ezgi kulaklarımda, sımsıcak bir aşkı anlatan..

Haberi bile olmayacak hislerimden.. Beni hayata döndürenin kendisi olduğunu bilmeyecek.. Geç kalmışlıklarımdan biri olacak küçük yaşantımda.. Geç kaldığım.. Yetişemediğim..

Korkuyorum.. Kendimden korkuyorum.. Kalbimden korkuyorum.. Gelecek olanın sen olduğunu bildiğimden korkuyorum.. Söylemekten korkuyorum.. Haykırmaktan.. Senden korkuyorum..

- Dur! Durakla biraz!

Dur! Durakla biraz, dedim kendime.. Çok hızlı gidiyorsun.. Alışık değilsin sen böyle şeylere.. Biliyor musun neler olacağını? Biliyor musun çekeceğin acıları? Biliyor musun her mutluluğunda içinin biraz daha acıyacağını..

Dur! Durakla biraz, dedim kendime.. Yaşamak istiyor musun yeniden? Kazansan da, kaybedenin sen olacağını bile bile, yapacak mısın?

Ya da devam mı edeceksin böyle, kaçak oynamaya..

Aşkın celladı, yeni bir aşkmış hocam.. Yeni bir aşk.. Ve hayat güzelmiş..

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?

Yorum yapmak ister misiniz? »

Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemeleri. TrackBack URI

Yorum yapın

XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.