Ellerin ellerime değdi rüyalarımda, düşlerin düşlerime girdi..

Kanıyorum.. Sensiz kaldığım her an bir volkan gibi bir yanardağ gibi dur durak bilmeden kanıyorum.. Ve senin tek bir harfine küçücük çocuklar gibi tüm varlığımla tav olup kanıyorum..

 

Sen, yedi tepeli kadim şehir, sen aşk, sen aşkların en güzeli güzel İstanbul’sun, alabildiğince canlı, renkli, büyülü ve ulaşılmaz.. Sen İstanbul’sun sevgilim, bense kapında senden aşkı dilenen bir meczup.. Ey sevgili.. Ey sultanlar sultanı.. Marmaranda vapurların ve güvercinlerin, salına salına bir gelin gibi süzülen Kız Kulen, Beyazıtın, Galatan, Topkapın, Mısır Çarşın, Dolmabahçen, Ayasofyan, Kapalıçarşın, tramvayın, surların ve hisarların var senin.. Benimse deli dalgaları deli boranlarıyla Kızılırmak’tan yol alıp Karadeniz’e dökülen, oradan dalga dalga gözlerinde renk bulan, yalnız sana akan aşk dolu mavi sularım..

 

Hangi günün seher vakti çalmıştın ilk kez kapımı sevgilim, ya da hangi turunculuğundaydı kızılca akşam..  Ne vakitti sana geldiğimde hatırlar mısın, nice zaman oldu, kaç vakit, var mıydı bu sefil ömrümün senden öncesi? Aşkın hangi baharıydı, yağmurlar boranlarda mı gelmiştin bana, yoksa günlük güneş miydi sana gelişim.. Kar mı yağıyordu gökyüzünde, yapraklar mı dökülüyordu parklarda bahçelerde, yoksa çiçekler mi açmıştı alabildiğince yer yüzünde, söylesene sevgilim..

 

Seni diledim sadece kendime pervasızca, seni istedim hepimizi yaratan yüce Allah’tan fütursuzca, bir tek seni yalnız seni hep seni bekledim Eyüp’ün sabrıyla asırlar ve dahi bin yıllar boyunca, yüreğimde zincire vurulmuş sönmek bilmeyen güneşten yakıcı sevda ateşinle.. Ne prangalar eskittim yokluğunda, ne çöller aştım susuzluğunla, ismini haykırdım dipsiz kuyularda kör karanlık zindanlarda kendi sesimin aksiyle bütün dünyaya inadına, ışık görmemiş dört duvar arasında adını tesbih yaptım çile doldurdum, gün saydım ay saydım yıl saydım, ne şafaklar söktü gözlerimin aynasında, tek başıma, bir başıma, sensizlik vurmuşken sevdiğim sen başıma..

 

Sessiz sessiz aktı gözümden aşkın sevda yüklü yağmurları, sustum, derdimi kimseye söylemedim, yüreğim kapıldı sonsuz acılar kervanına, halimi hiç belli etmedim, karanlık geceler ile ahbap karanlıkla kardeş oldum, gölgemle sırdaş olup sabahı olmayan gecelere yarenlik ettim, dibini bulduğum sarhoş kadehlerde takatimi kaybettim, yokluğundan bir türlü kendime ulaşıp kendime gelemedim, ellerin ellerime değdi rüyalarımda, düşlerin düşlerime girdi, sen beni bilmesen de benliğim benliğine kilitliydi aşk aleminde..

 

Bu deli hasretin duymadan feryatlarımı, dinlemeden ağıtlarımı, büyüdü büyüdü ve erişilmez bir dağ oldu çıktı kalbimin tam orta yerinde; çiviledim bende yüreğimi hasretinin en koyu en çıkılmaz yerine.. Kendi ömürlük esaretimi kendim belirledim, kendi hikayemi kendim bıraktım senin insafına turuncu bakan gözlerinin sırat köprüsünde.. Şiirler yazdım, şarkılar besteledim, bildiğim tüm aşk masallarını ezberledim bir kalemde, yine de hiç biri senin bir tek tırnağına bile erişmedi sevgilim, yarım kaldım özleminde..

 

Kısa pantolonum, çamurlu ellerim ve yaraları kabuk bağlamış dizimle çelik çomak oynadığım çok eski yıllardan kaderle birbirimize kılıç çektiğimiz vakitlere geldik, bir ben atıldım ileri, bir kader acımasızca..  Ben deli aşık ve mağrur savaşçı, senin için savaştım sevgilim kaderle, senin uğruna mücadele ettim bütün kimliğimle.. Yaralarım kanadı aldığım kılıç darbeleriyle, kanadıkça sana geldim, kanadıkça sen oldum, kanadıkça sarhoşluğunun demlerinde savruldum bir o yana bir bu yana, kanadıkça kana kana içtim aşkı sevgilim yokluğunda..

 

Varlığın ömrüme Lokman’ın ilacı, varlığın gönlüme sonsuz bir mutluluk, varlığın hayatta tek yaşama sebebim, varlığın aldığım her nefes ve varlığın ruhumda eşsiz bir aşk sevgilim.. Ben sana aitim, ben senin hiç bitmeyecek gönüllü esaretindeyim ve senin dudaklarından düşecek tek bir kelimendeyim.. Öncesiz ve sonrasızım.. Kadınım.. Gönül nikahlım, gören gözüm, duyan kulağım, kolum kanadım, sıcaklığım, ömrü sahibim. Başı belalım.. Seni çok seviyorum.. Seni çok seviyorum..

 

http://www.youtube.com/watch?v=Yy8mCKQnzWU

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?

Yorum yapmak ister misiniz? »

Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemeleri. TrackBack URI

Yorum yapın

XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.