Turuncu sevdam..

Turuncu bir düş gördüm.. Gökkuşağının bütün renklerini almış kendinde biriktirmiş, yüreğinde harmanlamış, kendisi ne kadar masmaviyse benim gözümde bir o kadar tupturuncu bir düş.. Kısacık bir düş.. Uyku ile uyanıklık arası.. Gerçekle hayal.. Öyle bir düş ki hiç uyanmak istemediğim.. Öyle bir düş ki kalp atışlarımı hızlandıran.. Pır pır attıran..

 

Turuncu bir düş gördüm.. Ürkek.. Şaşkın.. Benim gibi o da yaralarını gizlemek için çırpınan.. Sahici.. Yüreğimin en güzel yerine yerleşen.. Sahiplenen.. Sahipliğini sevdiğim.. Öyle güzel bir düş.. Öyle bir düş ki düş olmasından korktuğum.. Öyle bir düş ki gerçek olamayacak kadar düşsel.. Kusursuz..

 

Turuncu bir düş gördüm.. Her düş gibi bu da bitti işte.. Bitti istemesem de.. Ama bir de yargısız infaz olmasaydı bu güzel düşün en güzel yerinde.. Keşke.. Bilmiyor ki.. Öyle bir düş’tü ki kalbimi de aldı gitti yanında.. Öyle bir düş’tü ki güneşim de battı onunla..

 

Sol yanım acıyor.. Sol yanım bu gece.. Gitme turuncu.. Turuncu sevdam.. Gitme ne olur.. Beni koyup da gitme öylece..

 

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?

1 Yorum »

Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemeleri. TrackBack URI

  1. kimileri vardır benim gibi,yalandan,riyadan,yargısız infazdan nefret eder,çeker giderim der,derde kalbini bırakır onu pamuklara sar der,kırma incitme,zaten çok fazla yük taşıyor agır geliyor,agrıtıyor
    ne güzel bir parça seçmişsin,duyguları nasıl saf masum anlatıyor.
    turuncu gecelin,turuncu sabahına selam olsun..
    güzeldi,özeldi,tebrik ediyorum. hoşça kal..

    Comment by mavi — 18/09/2011 #

Yorum yapın

XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.