Aşk, acı ve mutluluk

Kafedeyiz.. Arkadaşlarla oturuyoruz, muhabbet sohbet faslı.. O arada arkamızdaki masada oturan grupta bir bayanın bir sözünü duyuyorum.. ‘Ben acı çekmeyi seviyorum diyordu aşkta.. Acı bana mutluluk veriyor..’ Aklımda kalan vurucu bir cümleydi.. Acının kimi insana mutluluk vermesi.. Acı bir insana nasıl bir mutluluk verebilirdi ki..

Düşünüyorum da, hani gel gitleri çok olan ilişkiler vardır, fırtınalı ilişkiler.. Ve daha çok zıt kutupların birbirini çektiği aşklar.. Birbirlerini paylaşamama ve birbirlerine aslında hiç sahip olamama.. Gücünü kendi fırtınalarından alan birliktelikler.. Peki acı bunun neresinde?

Aşkların ilk başlangıç zamanları ve son demleri vardır ya; sanırım insan acıyı mutluluk olarak o dönemlerde hissediyor.. İlk başta daha yeni bir ilişki ve sürekli onunla olma isteği, herkesten kıskanmalar, ayrı kaldığı anlarda içindeki boşluk hissi.. Onun için ne kadar önemliyim, hayatının acaba neresindeyim.. Onu ne kadar tanıyorum.. Duygularımız karşılıklı mı yoksa aşk değil de başka bir şey mi bu diye düşünmeler, kendini yemeler.. Onu beklemeler, yolunu gözlemeler.. Hasret duymalar..

Ve sonra ilişkinin artık birbirini incitme, hırpalama dönemleri.. Kırgınlıklar.. Kavgalar.. Tartışmalar.. Hatta yeri geldiğinde incir çekirdeğini doldurmayacak hususlarda birbirini üzmeler.. O kavgalardan sonra yaşanan müthiş cinsellikler.. Yada kavga etseniz dahi O’nun sizin olduğunu düşünmeniz ve duyumsamanız.. Ve her şey dayanılmaz/çekilmez olduğunda bir tarafın artık çekip gitmesi..

Sanırım insana acıyı bunlar mutluluk olarak gösteriyor.. Sanırım aşk işte böyle yaşanılası bir olay insanlar için acı ve mutluluğu bir arada harmanlayıp önlerine sunan.. Afiyet olsun efendim hepimize..

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?

Yorum yapmak ister misiniz? »

Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemeleri. TrackBack URI

Yorum yapın

XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.