Vakitsiz bir ölüm bu; zamansız bir aşk’ın sekizde sekiz kusurlu ölümü..

Yağmur yağıyordu gökyüzünde sevgilim, gök gürültüsünün sesine karışmış saf ve temiz yağmur damlaları.. Üzerime dökülüyordu bulutların gözyaşı, saçlarımı ıslatıyordu, gözlerimi, yüzümü, bedenimi, tenimi.. Yağmura boyanıyordu bedenim bulutların gözyaşlarıyla..

Ellerim cebimde, çatlamış dudaklarımda sonu gelmiş ıslak sigaramın iki fırtlık kalmış izmariti, söndü sönecek.. Ayaklarımı dersen hissetmiyorum, ıslanmış yağmurun üstüne bir de rüzgar vuruyor, zavallı ayaklarım dondu donacak.. Bulutların gözyaşına karışmış hayat yorgunu kahverengi gözlerim, yağdı yağacak.. Varsın sevdadan olsun diyorum benim de ölümüm, madem ki oldu olacak..

Yoldan çıkmış düşüncelerim, kaybolmuş hatırladığım bütün geçmişim, yitirmiş gerçekliğini yaşanacak olan tüm geleceğim, tuzla buz olmuş sana dair düşlerim ve hayallerim, uyuşmuş aciz varlığımla beraber olanca benliğim; beni bu halde görme, görme sakın sevgilim.. Vakitsiz bir ölüm bu; zamansız bir aşk’ın sekizde sekiz kusurlu ölümü..

Ellerim kanıyordu sevgilim; ellerimi sakınmadan yüreğine koyacak bir kalbe, yaralarımı bedeniyle saracak bir kalbe, beni sonsuza dek aşk ile içinde saklayacak bir kalbe öylesine hasrettim ki.. Ellerim kanıyordu sevgilim; ıslanıyordum durmak bilmeyen deli bir kış yağmurunda yalnızlığım ve bir başınalığımla..

Ağaçlar da benim gibi çıplak kalmış sevgilim bu kış ayazında, kurumuş dallarında bir tek yaprakları bile kalmamış, üşüyorlar, titriyorlar sallana sallana.. Ben de sensiz çıplağım, çırılçıplağım şimdi, yürüyorum bilinmezliğe aynı esen rüzgarda düşe kalka.. Oysa sen olsaydın yanımda, razıydım ben senin için hem ölmeye hem de yanmaya.

Bu gidişinin dönüşü olacak mı sevgilim? Yoksa beni karalara boğmaya, yoksa beni nefessiz bırakmaya, yoksa beni sensizlikte esir kılmaya, yoksa beni hasretlikte harcamaya, yüreğime prangalar vurmaya, gözümü kör dilimi lal etmeye yemin mi ettin? Benim içime sığmayıp taşan şu boran sevdam mı az geldi sana yar?

Dilimde yine sensizliğe savurduğum o her zamanki yakası açılmadık küfürler, içimde kopan dinmek bilmez hoyrat fırtınalar ve yüreğimde tek yaşama sebebim zorlu sevdan.. Vazgeçmedim.. Vazgeçmeyeceğim senden.. Seni sevmekten..

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?

Yorum yapmak ister misiniz? »

Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemeleri. TrackBack URI

Yorum yapın

XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.