Ve aşk..

Ve bulutlar.. Kara kara.. Kapkara.. Simsiyah.. Göğü kaplamış.. Güneşe yer yok.. Yer yüzü karanlık.. Akşam sanki.. Ve yağmurlar.. Ve karlar.. Bitmeyen rüzgarlar.. Fırtınalar.. Kasırgalar.. Yangınlar sonra.. Bir afet ki yangınlar.. Kızgın.. Buz gibi.. Kor gibi.. Dondurucu.. Alev alev.. Elini yakar.. Yüreğini yakar.. Gönlünü yakar.. Seni yakar.. Beni yakar.. Dondurur da.. Ağustos sıcağında donarsın, ellerin buz.. Buza kesersin gönlün sarhoş.. Aşk sarhoşu yürekler ne hoş..

Ve yürek.. Sevmeyi bilen.. Sevildiğini bilen.. Kendine güvenen.. Korkmayan.. Korkuya aldırmayan.. Seven korkusuzca.. Seven fütursuzca.. Seven çılgınca.. Sevilmeyi beklemeden seven.. Sadece seven.. Hesapsız kitapsız.. Sonunu düşünmeden ama sonuna kadar da seven.. Kesintisiz.. Vazgeçmeden.. Ve aşk.. Kitap gibi.. Okunmayı bekleyen.. Sayfalarca.. Okudukça artan sayfaları.. Sayfalar dolusu aşk.. Kitaplar dolusu.. Ve aşk.. Bazen de tek bir dörtlük.. Tek bir mısra.. Tek bir satır..

Ve aşk.. Sonsuz.. Çıkarsız.. Deli dolu.. Kimi zaman koyun koyuna.. Kimi zaman yalnız bir başına.. Yanında olup dokunamamak aşk.. Uzaklarda olup koklayamamak.. Sesini duyamamak günlerce, gecelerce, haftalarca, aylarca.. Ya da sevdiğini söyleyemeden gizlice sevmektir aşk.. Ve aşk.. Çöllere düşmek yıllar boyunca.. Dağları delmek yollar boyunca.. Sevgiliye hasret gitmek bir ömür boyunca.. Ve aşk.. Sessiz.. Durgun sular gibi.. Kimi zamansa can alan dalgalar gibi.. Gürültülü.. Susuz.. Suya hasret.. Aç.. Biilaç..

Ve sen.. Sen sevgili.. Sen bu yüreğin tek sahibi.. Kusursuz! Sen mis kokulu gül bahçesinin en güzel gülü, sen uçsuz bucaksız bir okyanus, ben sazı omzunda yolunu şaşırmış bir garip bülbül, ben serin sularıyla masmavi bir deniz.. Seviyorum seni.. Seviyorum.. Sonsuz.. Koşulsuz!

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?

Yorum yapmak ister misiniz? »

Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemeleri. TrackBack URI

Yorum yapın

XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.