Ayrılmalıyız..

Ayrılmalıyız, dedi genç kız, gözlerini çocuktan kaçırarak. Sonu yok, olmayacak.. Sen de biliyorsun bunu. Ayrılmalıyız..

Kısa süreli bir sessizlik oldu aralarında.. Çocuk genç kızın ellerini bırakmadan gözlerini boşluğa dikip durdu bir süre.. Ayrılık.. Senden ayrılmanın telaffuzunu bilmiyorum ben, dedi belli belirsiz bir ses tonuyla.. Yaşamanın anlamı oldun benim için, sensiz bir anımı bile hayal edemiyorum.. Ayrılmak nasıl bir kelimedir..

Mecburuz, dedi titrek sesiyle genç kız.. Kahretsin ki mecburuz..

Mecbur değiliz, diyerek karşı çıktı çocuk.. Kimin hayatını yaşayacaksın ömrün boyunca? Kendi hayatını mı, yoksa ailenin hayatını mı? Arkadaşlarının hayatını mı? Başkalarının hayatını mı? Ben seni her şeyden çok severken, nasıl bana ayrılık diyebilirsin?

Yetmiyor işte, dedi genç kız, çocuğun elinden elini çekerek.. Aşk da bir yerde yetmiyor.. Eksik kalıyor bir şeyler.. Başkalarının hayatını yaşama değil bu.. Çok daha fazlası..

Çok daha fazlası.. Benim daha önce evlenip boşanmış olmam.. Benim çocuklarım.. Senin için çok daha fazlası bunlar mı..

Yetmez mi, dedi genç kız, bir kez daha gözlerini gözlerine dikerek.. Ben ilkin olmak isterdim senin.. Her şeyi seninle yaşamayı, senin de her şeyi bende yaşamanı isterdim.. Ailem de öyle olmasını ister.. Herkes ne diyecek bana, biliyorsun..

Anlatmaya çalıştığım da bu işte, dedi çocuk, umutsuzca.. Sen sadece çevreni düşünüyorsun.. Ne derler acaba diyorsun hep.. Tamam, belki başta biz de düşünmüyorduk bu kadar uzun süreceğini, ama bak 2 yıl doldu işte ilişkimizde.. Sen beni kabul ettin, sen benim hayatımı kabul ettin.. Herkesin düşündüğünü, herkesin düşüneceğini neden bu kadar dert ediyorsun.. Önemli olan sen ve ben değil mi?

Sen ve ben.. Kulağa hoş geliyor ama ailem de benim için çok önemli.. Mevcut durumumuz çok daha önemli.. Daha fazla acı çekmemek için bitmeli.. Anlamıyorsun beni..

Sen de beni anlamıyorsun.. Seni seviyorum.. Bir daha ayrılık sözünü de duymak istemiyorum.. Sen benim en değerlimsin..

Anlamıyorsun, dedi kız.. Anlamayacaksın da.. Sustu..

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?

Yorum yapmak ister misiniz? »

Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemeleri. TrackBack URI

Yorum yapın

XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.