Kuzey denizlerinin deli rüzgarlarıyla geleceğim..

Fark ettim ki sevgili, senin yerine senden başka kimse koyulmuyor gönül dünyamda..

Ey sevgili.. En sevgili.. Sensizliğin vakitlerini sayıyorum şimdi bu şehirde.. Gözlerim akrepte, gözlerim yelkovanda, aklım sende.. Saat sekiz.. Saat dokuz.. Saat on.. Onbir.. Saat sessizlik.. Saat sensizlik.. Canım yanıyor.. Canım acıyor.. Sözlerim kısık, sözlerim duyulmuyor, sözlerim bir tek sana alışık..

Güneş tepede.. Ay, yıldızlarla sohbette.. Yağmur ıslak, toprak sen kokuyor.. Rüzgar sen kokuyor, tenim terin kokuyor, sana dair her şey yerli yerinde olsa da sen yoksun sevgili.. Hiç olmamışsın gibi, hiç yaşanmamışsın gibi.. Şimdi sana dair her şeyin toplamı koca bir sensizlik..

Kabuslar gördüm mü yokluğunda?.. Gördüm.. Yastıkları ıslattım mı yalnız kaldığımda?.. Islattım.. Küfürler savurdum mu bu kader denilen oyuna?.. Hem de en okkalısından.. Başımı kaldırdığımda, uykudan uyandığımda, sözcüklerimin karşısında yine yoktun.. Yoktun yanımda.. Sen yoktun yanımda.. Duymadın beni ey sevgili.. En sevgili..

Ey sevgili.. En sevgili.. Varlığıyla ışığım olan, yokluğundaki karanlık yanım.. Aşkın kendisinde vücut bulduğu yüce sultan.. Yüreğimi yüreğine hapseden zalim kraliçe.. Aşkın şarabında bedenimi saran kutsal kadın.. Aşkıyla benliğimi sarsan, paramparça eden tanrıça.. Seviyorum.. Seviyorum seni..

Aşkın resmini çizemezsin diyenlere inat, uzanabildiğim her yere, gözümün gördüğü her köşeye, sesimin ulaştığı her şehre ben senin resmini çizeceğim, seni çizeceğim.. Gökyüzünde uçan kuşlar aşk diye seni bilecek, dillerde en güzel şarkılar aşk diye seni söyleyecek, kalplerde hep senin yüreğinin ezgileri dökülecek..

Ve bir gün çıkıp geleceğim yollarına ey sevgili.. En sevgili.. Kuzey denizlerinin en serin, kuzey denizlerinin en çılgın, kuzey denizlerinin en lanet ama kuzey denizlerinin bir o kadar sarıp sarmalayan deli rüzgarlarıyla geleceğim kapına. Usulca değil, doludizgin.. Fırtınalar kopararak geleceğim, seni haykırarak geleceğim.. Rüzgarım kollarına alacak seni, sımsıkı saracağım.. Rengarenk çiçeklerinin büyülü kokusuna karışacağım; kokunla serpilecek, kokunda büyüyeceğim.

***

Saat sensizlik şimdi.. Saat sabaha çok var şimdi.. Saat gecenin üç otuzu şimdi.. En güzel rüyalar senin olsun, seninle olsun sevgili.. En sevgili..

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?

Yorum yapmak ister misiniz? »

Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemeleri. TrackBack URI

Yorum yapın

XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.