Selası çoktan okundu, namazı çoktan kılındı bu sevdanın sevgili..

Bu mevsimde ayrılıkların tadı yok.. Tadı yok yaşanacak güzel günlerin yaşanmamışlıklarda kalmasının.. Mutsuzluğun.. Yalnızlığın tadı yok bu mevsim.. Her hüzünde ayrı tat var da, tadı yok bu sebepsiz sensiz kalışımın..

Şimdi sadece hayallerimi süsleyen güzel yüzlü sevgili.. Senden sonra bu şehrin de tadı yok.. Alabildiğine ızdırap, uzanabildiğine acı var köşe bucak.. Bilmediğin, belki de umursamadığın keşkeler var, eyvahlar var ardından yükselen.. Pişmanlık yok yaşananlardan, pişmanlık yaşanamayanlara.. Ahım yok terk edip gidişine, ahım sensiz kalışıma bir çocuk gibi..

Gözlerimin gördüğü herkeste senden bir parça yaşıyorum.. Kiminin gülüşü, kiminin bakışı, kiminin sana benzeyen aceleci telaşı.. Sana dair hayatımdakileri silmeye, seni unutmaya ve kalbime de unutturmaya çalıştıkça bunu başaramayışım, aldanışlarım, yaralarımın kabuk bağlamasını imkansız hale getiriyor.. Her köşe başında sen, her sokakta sen, her yüzde sen..

Tadı yok bu mevsim gecelerin.. Teninin kokusunu hatırlatıyor, nefesinin büyüsünü barındırıyor.. Bütün geceler sensizlik kokuyor; buğusu henüz üzerinde.. Susuyorum sessiz bir çaresizlikle.. Susuyorum bitmez tükenmez gecelerde..

Tökezliyorum.. İlk tökezleyişim değildi, son da olmayacak biliyorum.. Tökezlediğimde önce sendeliyorum bir sarhoş edasında, sonra düşüyorum, kapaklanıyorum ıslak toprağın üzerine boylu boyunca, ardından doğrulmaya çalışıp perişan halimle perdelerimin arkasına gizleniyorum.. Kendimi kimden ve neden sakladığımı bilmiyorum ama.. Bu halimi kimsenin görmesini istemeyişimden belki de.. Oysa düşerken zaten herkes seyretmedi mi?

Yine yağmur yağıyor şehre.. Sağanak sağanak ıslatıyorlar üzerimi.. Gidişine bağlıyorum artık yağmurların dinmemesini.. Alışamadığımdan bu gidişine, yağmurlar dost oluyor hüzün yüklü bulutlarıyla bana.. Evet.. Alışamadım bu ayrılığa.. Hala belki döner gelirsin bir sabah diyorum kendime.. Umut ettiğimden değil bel bağlamam bu aldanışlara.. Bir boşluk var içimde, tarifi yapılamamış. Muhteviyatında sen varsın, aşk var, acı var, ayrılık var..

Tadı yok bu mevsim sensiz içilen sigaraların.. Ne biranın, ne rakının, ne aşk diye içtiğim şarabın.. Sensizliğin zulmü çok büyük sevgili.. Anlatsam anlayamaz, haykırsam duyamazsın..

Günah çıkarma değil seni özlemiş olmam.. Seninle olan her şeyi özledim.. Geceyi seninle bitirip yeni bir güne de senle başlamayı, sitemlerini, kaprislerini, hatta günaydın demeni bile özledim.. Her şeye rağmen girmişsin diyorum iyi ki hayatıma.. Renk kattın bir dem mutluluk tattırdın gönül sayfama.. Bana yaşattığın güzellikler için değil yalnızca sana borcum.. Aynı zamanda ikiyüzlülüğü, ağlatmayı, yalvarmayı, aldatmayı öğrettiğin için de sana yürekten borçluyum..

Biliyorum, sadece kabul edemiyorum..

Selası çoktan okundu, namazı çoktan kılındı bu sevdanın sevgili(m)..

Duyuyorsun sesimi.. Biliyorum.. Nefesin ensemde hala.. Hissediyorum, acı var senin de göremediğim gözlerinde.. Senin rüyalarındaydım dün gece mesela. Söz verdiğin gibi o bankta beni bekliyordun, engin mavi denizi seyrederken.. Arada kafanı çevirip kontrol ediyordun gelişimi.. Arkandan sessizce yaklaşıp gözlerini kapattığım ‘bil bakalım ben kimim’ deyişim tüm gerçeklerden daha gerçek değil miydi rüyalarında?

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?

Yorum yapmak ister misiniz? »

Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemeleri. TrackBack URI

Yorum yapın

XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.