Bayramım ol sevgilim..

aşkımYüreğimde sana doğru gürül gürül akan coşkun bir deli ırmak.. Maviye boyalı denizimin vuslat yerisin kaynağımdan ulaşmaya çalıştığım yollar boyunca, doyumsuz turuncu gün doğumumsun uğruna aştığım geçit vermez dağların ardında, biricik vatanımsın gurbetten çıkıp sonsuz bir aşkla kavuşmayı aradığım, yıllar ve yıllar boyunca.. Cennetimsin, ulaşabilmek için alev alev cehennem köprülerinden geçtiğim..

 

Gül yüzüne hasret ömürlerim var içimde yaşanmamış zamanlarımda kilitli, gül kokulu tenine divane bir sevda ateşimde, yakıp kavururken sensizliği.. Sen benim olmazsan olmazım, sen benim vazgeçilmezim yangın gecelerimde, Allah’a ettiğim dualarımın karşılığısın, yakası açılmadık sabahsız düşlerimde..

 

Nefesinin nefesime değeceği kutsal bayramların arefesindeyim yine benliğimde bitmek tükenmek bilmeyen asırlara dolalı yelkovansız saatleri tüketme telaşındayken her günü sana yazılı maarif takvimlerimde.. Yolundayım yüz bin yıllardır yılmadan ve yorulmadan gül yüzlüm..

 

Ah sevdiğim! Bilmiyorsun, sanma ki yalnızca etten ve kemikten mütevellit bu bedenle bu kalbine meftun ruh sana adanmış.. Oysa ki çöllerinde bitmeyen susuzluğum da sana ait, çöllerinde kor yangınlarım da sana ait, çöllerinde bu isyankar gölgesizliğim de sana ait, çöllerinde kimliksiz kimsesizliğim de sana ait sevgilim..

 

Sana yazdığım uzun uzun mektuplarım var benim, geceler boyunca gözyaşlarımla ıslanan..

 

Sigara kokulu, şarap kokulu, karanlık dört duvar kokulu, ben kokan mektuplarım.. Kızılırmak’ın o hırçın sularına bırakıp aklına düşsün de  Kız Kulesinden al diye gönderdiğim adına teslim mektuplar.. Aşk dolu, özlem yüklü, umuda sarılı, sana boyalı mektuplar.. Bendeki seni anlatan, sana beni anlatan, sensiz geçen ömrümün her anını kanımla satır satır işlediğim mektuplar..  Sana ulaşmamış ve dahi velev ki ulaşmayacak ama yazmaktan asla vazgeçmediğim mektuplar..

 

Hayatıma yapışan kan emici tüm sahte insanlardan sıyırdım kendimi, boşalttım benliğimi o bütün gereksiz ağırlıklardan, kuruttum yalancı nehirleri toprağa doğrayıp bir kalemde; hazırım kalbim attıkça bir tek senle dolmaya, ömrüm oldukça sevdanla çoğalmaya, nefes aldıkça iki yürekte tek beden olmaya.. Bayramım ol!

 

Bayramım ol sevgilim, yeni alınmış bayramlıklarını yatağının kıyısına koyup bayram sabahını beklerken gözüne uyku girmeyen küçük çocuklar gibiyim şimdi.. Bayramım ol sevgilim, yana yakıla sar bu dokunsan küle dönecek bedenimi, sımsıkı tut sen kokmaya yeminli ellerimi.. Bayramım ol sevgilim, vuslata döndür katıksız sırılsıklam özlemimi!

 

Asker ocağında hani o özlemle ve heyecanla şafak gününü bekleyen mehmetçiğim; sensizliğin ızdırabındaki her günü ayrı bir çeteleyle tuttuğum hayat ocağında.. Biliyorum bu bekleyişim boşuna değil, biliyorum öyle yakınım ki o beni benden alan gözlerinin tutsaklığında yeniden kaybolmaya, biliyorum öyle yakınım ki teninde kavrulmaya, nefesinde ıslanmaya; sen yağmurunda çırılçıplak!

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?

Yorum yapmak ister misiniz? »

Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemeleri. TrackBack URI

Yorum yapın

XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.