Gece yine bedel ödetiyor dün olduğu gibi bugün de..

geceGün yine dolanıp gece olduğunda anlarsın ki yalnızlığından başka yere kaçışın yok! Bir kere daha ‘karanlık’, ezeli ve ebedi bir düşman misali birlik olur, yandaş olur sessiz odanı kaplayan ‘dört duvar’la; kahpe pusunun bu kalleş işbirlikçileri üstüne üstüne gelirler bir kara büyü gibi, nefesini kesesiye! Köşeye sıkışmış ya da kapana kısılmış bir farenin kocaman açılmış gözlerindeki korku dolu acizliğinde beklersin başına gelecekleri bitmeyesi bir kan ter boşalırken titrek suretinden.. Sonu geldi bu oyunun artık, diye düşünürsün safsızlıktan arındırılmış fikirler ele geçirirken aklının odalarını.. Sonun geldi bak işte sonunda, bu gölgesinde ölesiye boğulduğun dört duvar arasında..

 

Susmuşluğunu asaletine değil de haksızlığına yoran ikiyüzlü insancıkların göstermelik insanlıklarının aslında nazarında beş para etmediğini bilirsin dudağında eskiden kalma zor bulunan filtreli Bafra cigarasının acılığında.. Bir örümcek ağı perdelemiştir gözlerini ki gözlerinin önünde cereyan eden hakikatleri bile göremezler onlar.. Ondandır yaşadığın sayısız vurgunların adı konulmamış yalana boyalı yemlerinin soğuk tenlerindeki sadakatsizliğin bedava oluşu! Rengi atmış kötürüm bir bozukluktur ömrünü çalan değersiz vakit harcamaların bu ucuz senaryoları.. Uzaktan seyirten bir köpek uluması duyarsın sonra gecenin sokak lambaları altındaki uykusunun arasında..

 

Zamansız ve anlamsız intiharlar yaşanıyordur beyninin kıvrımlarında saçı sakala karışmış hesap kitaplarının ortasında damarlarından kan yerine kin ve nefret akanların derya denizinde.. Küçüklüğün, çocukluğun, gençliğin ve geçirdiğin onlarca sene heybene yüklediklerinin muhasebesi bir türlü bırakamadığın kötü alışkanlık sessiz çığlıklarında tırnaklarını kemirişinin 45′er dakikalık iki devreli ölüm-kalım maçında.. Kendini acımasızca sorgulayışının adalet terazisi gözyaşlarının kaynak noktasında.. Bakışlarınsa gözlerinin önünde ruhları satılmış insanların yüzlerindeki maskeleri kaldırdığında o maskelerin gerisindeki “hiç”liği yakalamış olmanın tarifsiz aldanışında..

 

Kanında muhalif duygular, sonuçları henüz açıklanmamış şaibeli bir seçimin bir önceki gününün yenibaşa sarılmış arefesinde.. Hiçbir olasılıkla örtüşmeyen, hiçbir stratejiye uymayan fikirlerinin heyhulasında kurulan hükümlerin kimseye kazandırmayan hoyratlığında sarhoş düşüncelerin.. Dışarıda kaç zamandır yağmayan karın buzlu kuru ayazında sallanan yapraksız ağaçların tuzlu hışırtısına karışan sığınacak yer bulmanın rahatlığında saklanan sokak kedilerinin Mart’a çalan senfonik mırıltıları ve tutkulu bir aşk şarkısının gecenin laciverdi koyusuna karışan modifiye edilmiş eski bir otomobilin cızırtılı müzikçalarında tutuklu kalmış nakaratları..

 

Son celsede fermanla kalemi kırılmış bir idam mahkumunun her şafak sökümünde tek kişilik sidik kokan pis hücresinde hiç bir zaman adresine gitmeyeceğini bildiği halde savurduğu beşer okka küfürlerin kör çırpınışlarına benzer öfkeye bezeli serzenişlerin. Kül rengi ölüm bulutlarının altında tek arzusu vatanı uğruna şehit olmaya namzet neferlerin cehennemi andıran kan kokulu er meydanında Allah Allah nidalarında saklı dualarına benzer samimiyet dolu koşulsuz teslimiyetin.. Kusursuz işlediğini zannettiği bir cinayetin sanığı koltuğunda şaşkınlığını gizleyemeyen bir kiralık katili yakalamış olmanın memnuniyetine benzer tebessümünde gizli gülüşlerin..

 

Gece yine bedel  ödetiyor dün olduğu gibi bugün de.. Ve biliyorsun nefes aldığın sürece devir daim edecek bir tekrar bu gelecek her yeni günün gecesinde.. Saatine bakarsın; vakit gitme zamanıdır geç kalmadan, düş’meden, bekleyen henüz yazılmamış düş’lere..

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?

Yorum yapmak ister misiniz? »

Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemeleri. TrackBack URI

Yorum yapın

XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.