Bir sana, tek sana, yalnız sana, hep sana..

IMG_3179Sustum sana.. Susadım..

Kana kanayım varlığına doyumsuz..

Hayatın bütün perdelerini araladım..

Sensizlik kifayetsiz, yokluğun doğumsuz..

 

Yüreğim nicedir aşk yağmurunda sırılsıklam sevgilim, bedenim yanıyor kor ateşler kızgın alevler içinde ölesiye.. Yorgun gözlerimde hep eşsiz hayalin, teninin mis kokusu titreyen ellerimde.. Kalbim takılı hala o bayram gününde, o kutsal günde.. Bilmiyorsun, bu yolun sonu sana çıkıyor sevgilim, ne yaparsam yapayım, ne edersem edeyim, hangi yöne gidersem gideyim kaderime kazınmışsın, bir sana, tek sana, yalnız sana, hep sana..

 

İnfaz gününü bekleyen idam mahkumları gibiyim sevgilim.. Her gün bin bir umutla yeniden doğuyor, sonra her gün yeniden ölüyorum.. Yeni baştan ölüyorum.. Ta ki ertesi güne gözümü kapayıncaya kadar.. Ta ki ertesi sabaha yeniden uyanıncaya kadar.. Duvarlarımda çeteleler sensiz günlerin sayısını karıştırdığım.. Gönüllü tutsağınım sevgilim, ezelden ebede bir sevdayla, bir sana, tek sana, yalnız sana, hep sana..

 

İyileşsin diye hastane köşelerine terkedilmiş bir meczubum sevgilim, aşkının şarabında sarhoş olmuş.. Sarhoşluğum sinmiş üzerime, yalpalamam ondandır adını tesbih gibi her zikredişimde.. Bir seni görüyorum, bir seni biliyorum bu halimde.. Kimse sormuyor halin nicedir, bense her gün seninle doluyum aldığım her nefeste.. Deli gömleği diyorlar giydirdiklerine; doğrudur, benim deliliğim de divaneliğim de bir sana, tek sana, yalnız sana, hep sana..

 

Mahkeme koridorlarında taraflara seslenen mübaşirler gibiyim yokluğunda sevgilim.. Sesimin ulaşabildiği yere kadar bağırıyorum, avazım çıktığınca aldırmadan sesleniyorum sana sesimi duyasın da gelesin bir an önce bana diye.. Ellerim eline yeniden değsin diye, gözlerim gözlerine kenetlensin diye, gülüşün ömrüme mühürlensin diye.. Haykırıyorum ismini.. Duy diye, gel diye, bir sana, tek sana, yalnız sana, hep sana..

 

Bazen oluyor yoruluyorum yaşamaktan sevgilim, tükeniyor umudum, kuruyor içimde yeşerttiğim çiçekler, koyveriyorum kendimi evrenin kalabalık yalnızlığına olanca yorgunluğumla.. Çıkmıyor sokaklarım aydınlığa, açmıyor güneşim sabahlara, gelmiyor senden bir selam bir merhaba, döşeniyorum bende kem talihim kara bahtıma, ellerim semada dualar ediyorum kavuştursun diye Allahıma, bir sana, tek sana, yalnız sana, hep sana..

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?

Yorum yapmak ister misiniz? »

Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemeleri. TrackBack URI

Yorum yapın

XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.