İki özlem bir vuslat yapar mı dersin sevdiğim?

Bütün İmkansız Aşklara..

-Sen gerçek misin sevgilim?

Özlemleri birleştirsek, iki özlem bir vuslat yapar mı dersin? Yollarım çıkar mı yollarına, buluşur muyuz bir kavşakta? Gördüğüm rüyalar gibi, kavuşur muyuz bir bahar sabahında? Herhangi bir gelecekte kesişir mi bu sevda birbirine? Yahut kabul eder misin beni koşulsuz, hesapsız kitapsız sadece içimdeki aşkla.. Bir Pazar mahmurluğunda düşler misin sende beni? Ya da yorgun bir Pazartesi akşamında karlı yollarında yürürken şehrin, üşüdüğümüzü hissettiğimizde ısınabilir miyiz aşkın ateşinde?

Yazdığım her cümlenin öznesi olsan ve bitmez tükenmez satırlar yazsam sana dair.. Yazdığın her cümlenin yüklemi olsam, tek bana yazsan yüreğindekileri..

Senin yörelerin ezgisiyle Karadeniz’in tınısını harmanlayıp aynı nefeste, yalnız ikimizin anlayacağı bir melodi ekler miyiz aşk literatürüne? Geç kalınmışlıkların türküsü olsa adı da.. Her dinlediğimizde aşkın tatlı sarhoşluğunda kateder miyiz mesafelerini geleceğin?

Kalplerimizi birleştirip tek yürek yapsak, karşımıza çıkacak bütün engelleri yıkabilir miyiz tek tek? Belkilerden kimbilirlerden keşkelerden arındırıp nefesimizi, ikimize bir dünya kurabilir miyiz en yeşilinden mavisinden ve dahi turuncusundan..

Göçmen kuşlarının kanatlarına bağlasam sevdalı yüreğimi, getirirler mi sana? Vurulmadan minicik bedenleri bir kör kurşunla.. Uçsuz denizlerdeki gemilerden birinde bir maço, bir tayfa olsam, isteyen benim madem, bir kaptan olsam, ulaşılmaz denizleri geçip ulaşır mıyım sana bir şafak vaktinde? Ya da bir korsan olsam, hani omzunda papağanı, bir gözü siyah bantlı, ayağı tekleyen.. Kaçırsam seni değerini bilmeyen ellerden..

Takvim yapraklarının arkasında ikimizin adı yan yana olsa bir gün.. Ve ben seni düşünürken sen beni arasan.. Aradaki bütün şehirleri geçip sesini duyursan bana sessizliğimin kervanında..

Gözlerimde uyku olsan, rüyalarıma konuk olsan bütün güzelliğinle.. Gidilmemiş yerlerde, görülmemiş mekanlarda, bilinmeyen bir balıkçı lokantasında seni seyretsem saatlerce.. Zamanı durdurabilip, kendimize ait bir zaman tablosunda dans eder miyiz müzik yerine aşk sözcükleri eşliğinde?

Sıradan bir günün güneşinin tam tepede olduğu bir vakit, gölgesi kendine küsmüş bir saat kulesinin dibinde kenarları kırılmış mermer merdivenlere oturup gelmeni beklesem ümitle.. Yüzümde bir gün öncesinden kalma bir mutluluk olsa.. Bulur musun beni kalabalığın koyuluğunda?

Kaf dağının ardında gizlenmiş bir sevda yumağı bu aşk.. Bulunması keşfedilmesi imkansız.. Ama imkansızları da mümkün kıldık seninle.. Kıyısız denizlerimizde özgürlüğü yakaladık ellerimizde, birbirimizle.. Hiç yazılmamış bir romanın figüranlarıydık belki.. Ama kendi romanımızın kahramanlarıydık yine de..

Terkedilmiş izbe bir şehrin yıkık köprüsünde karşılaşsak seninle.. Uzatsam elimi, uzansam sana.. Tutabilir miyim ellerini? Bulduğum ağaç parçalarından çürük tahtalardan köprü yapsam ikimize, sarılabilir miyiz düşmeden birbirimize? Hatta düşsek, sırılsıklam bedenlerimizle gülsek halimize..

Yağmur yüklü bulutların ardındaki masmavi gökyüzünü gördük seninle kalp gözümüzle.. Bir gökkuşağıydık ikimizde kendi özümüzde.. Renklerimizin farkında olduk sadece.. Bir renk cümbüşünde yuvarlandık günlerce, gecelerce.. Yıldızları yorgan yaptık üstümüze, dilekler tuttuk gizlice her gece..

Kızılırmak nehrinin soğuk sularında bir cam şişeye yazsam aşkımı ve yollasam sana.. Balıkların şaşkın bakışlarıyla bütün mavilikleri geçip teker teker, sen bir su birikintisinden geçerken çarpsa ayağına, sende okusan sahipsiz mısralarımı.. Bir tatlı tebessümle ‘‘deli aşık’’ desen.. Duyar mıyım dersin?

Kapına gelsem bir akşam üstü serinliğinde, ellerimde sarı güllerden bir demet.. Sarılır mısın bana öylece.. Saçlarına taksam her bir gül tanesini.. Gül kokuna, gül kokusu eklense.. Seni koklasam bir cennet bahçesi saçlarının tellerinde..

Pencerenden içeri süzülsem bir gece, gizlice.. Uyuyor olsan yatağında ve duymasan parmaklarımın ucunda geldiğimi başucuna.. Öpsem seni.. Bir kelebek hafifliğinde olsa öpmelerim.. Bölmesem o en tatlı rüyalarını.. Ve beni görsen uykunda.. Ben senin başucunda, sen uykuda.. Hisseder misin gölgemi kalbinde?

Aşka çıkan sokaklarda beklesem seni, gelir misin yüreğime bir çırpıda.. Özlemleri birleştirsek, iki özlem bir vuslat yapar mı dersin sevdiğim?

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?

Yorum yapmak ister misiniz? »

Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemeleri. TrackBack URI

Yorum yapın

XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.