Sözüm Olsun..

IMG_2130Eski resimlerime bakıyorum, hiç biri bana benzemiyor; meğer senden önce ben ne kadar da ben değilmişim, ne kadar da bana benzemiyormuşum sevgilim!

 

Kocaman bir aşkın orta yerinde zil zurna sarhoşum; sarhoşluğumsun boylu boyumca.. Aklımın sen kokulu odalarında geziniyor, kendime tosluyorum sensiz saatlerimde. Başım dönüyor; bir söz söylemeye kıyamadığım senden, bir de şu lanet olası uzun metraj vertigodan! Suskunluklarım yankılanıyor penceresiz duvarlarımda, yumruklarım konuşuyor duvarlarla, kafa tutuyorum yalnızlığa, kan damlıyor her yanımda; sığamıyorum kendime, sığamıyorum sen olmadıkça bu şehre bu ülkeye bu gezegene; sürekli bir dipnot hali, altyazılı izleyicisi gibiyim yaşadığım söylenen ömrün, ben yaşıyorsam şayet bu ömrü, ipleri kimin elinde, kimin elinde benim iplerim; neden durduramıyorum neden alamıyorum kendimi, bir an bile düşünmekten seni..

 

“Hayat eşittir sen” bende kaç vakittir, saymadım kaç yüz yıl geçti, kaç bin yıl oldu.. Gün istisnasız, tartışmasız, sualsiz senin adınla doğuyor, adınla yaşanıyor, adınla geçiyor bir diğerine.. Bütün haberler sana dair bende.. Varsa yoksa sen! Gazetelerde, televizyonlarda, radyolarda sen varsın.. Her sabah manşet haberim sensin, özel haberim sensin, gazetelerin iç sayfaları seninle dolu, son sayfada sen varsın, makaleler seni anlatıyor, köşe yazıları senin, en sıcak haber en son haber son dakikalar az sonralar hepsi seni söylüyor, her yerde sen, bir sen, hep sen, yalnızca sen..

 

Kuşluk vakti; baykuş esnemesi, karga öksürmesi ve inceden horoz kükremesi dışarılarda bir yerde; yanık sesli bir hocanın huşu içindeki Arapça namaz daveti silüeti perdelere vuran minarenin balkonunda; bir uçurumdan boşluğa düşer gibi gider gelirken benliğim dünyayla hülya arasında, alaca sabahın kızıllığında sallanan gözlerim kapanıyor usulca.. Teninin sıcaklığını, parfümünün kokusunu hayal edip dudaklarının esiri olmak için, rüyalarımda olsun bu sensizliği bitirmek için, bitirebilmek için.. Ne mümkün! Boğum boğum bir Nuri Bilge Ceylan filmi sıkıntısı çörekleniyor böğrümün orta yerine, hiç bitiremediğim Orhan Pamuk kitapları gibi bir huzursuzluk üzerimde.. Tutunamadığım, tutturamadığım, nefes açıcıların bile faydasız kaldığı tarifi imkansız bir kaygı sol yanımda, fondaysa en kralından ve en eskisinden İlhan İrem şarkıları..
Devamı >> Sözüm Olsun…..

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?

Güneş’ler ay’ları kovaladı, gölgeler karanlığı..

hasretÜç vardiya varmış bir günde; her vardiya sekiz saat, sekizer saatten toplasan bir gün yirmi dört saat sadece.. Kızma sevgilim seni daha fazla düşünmüyorum diye, dilekçe verdim günleri olabildiğince uzatsınlar diye.. Bilmez misin, gönüllü işçisiyim ben bu sevdanın, günler aylara, aylar yıllara, yıllar asırlara dolansa farketmez, vazgeçmem senden asla.. Hem sana n’oluyorsa, aklıma sızıp durma bir kere de Allasen! Zaten bir sen varsın, hep sen, aklımın odalarında..

 

***

 

Dilimde solo, beynimde çok sesli küfürler.. Ayıplı kelimelerimi cümle aralarımdan kesip biçip sansürlüyorum siyah bantlarla, sansür kurulunun bipleriyle kendi içimde.. Ulan kader diyorum sonra, ulan kader, araya binlerce kilometre koysan ne yazar bu sevdaya.. Mecnun Leyla’sından vazgeçmiş mi, Kerem Aslı’sını unutmuş mu, Yusuf Züleyha’sını bırakmış mı, Ferhat dağlar var aramızda diyerek Şirin’e arkasını dönüp gitmiş mi?

 

Kör yangınlarında gözlerim, bir ağıt şimdi dudaklarımda hasretin, üşüyorum sensizlikte, düşüyorum dipsiz kör karanlıklara, sensizlikte debelenirken ruhum bilmem kim bilir kaç kere döndü ay dünyanın etrafında, dünya güneşin.. Güneş’ler ay’ları kovaladı, gölgeler karanlığı.. Bense bu kutsal yolculukta yolumu hiç şaşırmadım; pusulam teninin kokusu, kıblemse yanardağlardan aşkın sevdan..

 

Zamanın ortasında çırılçıplak bedenim, çağların ortasında tek ayak üstünde durma cezalı bir çocuğun sıkılgaçlığı ruhumda.. Vurdumduymaz gecelerin üzerime çöküşünü dert etmiyorum ki ışığın karanlığa mapus olduğu dört duvarların arasında.. Benim derdim güneşimin ve gecelerimin sahibiyle aynı yalnızlıkta pişmiyor oluşumda! Hava soğukmuş, üşümüşüm, karanlıkmış, zindanmış, güneş tepede her yanım çölmüş, ayaklarımın ucu en keskin uçurumun dibiymiş, ne farkeder, ziyanı yok ki.. Yazıyorum kendimi yeni baştan, başlıyorum her sabah bu sevdaya sil baştan.. Her gün yeniden ve yeniden seviyorum seni ben aynı aşkla..
Devamı >> Güneş’ler ay’ları kovaladı, gölgeler karanlığı…..

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.