Bir düş olsan, düş’me düşümden diye açmam gözlerimi bir daha..

geceresmiYıldızların olmadığı bir gece, ayın karanlığı bölmediği bir gece, simsiyah bir örtünün sadece benliğimi değil gözlerimi de perdelediği bir gece; ıssız bir gece, ıssızlardan daha ıssız ve soğuk bir gece, günleri ve ayları birbirine karışmış bir gece, işte o gecelerden bir gece, olan bitense sonsuz yalnızlığın dibine varmak hakikatte! Yuvarlarken birbiri ardına anasona yatırılmış sarhoş neyleri, çok kişilik bir masada tek kişilik kimsesizliğimin kadehlerinin vurduğu sessizlik orkestrasının beynimin odalarını çıldırtan susmak bilmeyen gürültülü musikisi bu, dalgalanıp durulmayan içimde..

 

Dört duvar boğuyor yine.. Yıkıp çıkmalı bu duvarları.. Daha fazla boğulmadan kendimle.. Daha fazla boğulmadan bu derin, bu acıtan, bu yakıcı sessizlikte.. Daha fazla parçaya ayrılmadan kendi kendime can kırıklarımda.. Yol almalı şehrin koyusuna..

 

Çatlamış dudaklarımın ucunda yarısı küle karışmış, kokusu üzerimi sarmış tütün harmanı sigara; titrek ellerim yağmurla ıslanmış pantolonumun ceplerinde; saçlarım darmadağın yağmura esen deli poyrazda; hasret boyalı gözlerim kan çanağı derin uykusuzluğumda; nereye gidiyorsun diye sorma bu şafak karanlığında, yürüyorum işte, yorgun ve sefil ayaklarım hangi köşebaşında hangi sokak lambasının altında ya da hangi beton yığınının saçağında soluklanırsa.. Yağmur yağıyormuş, bırak yağsın! Acıtabilir mi sanıyorsun gözyaşlarımdan daha fazla yüreğimi? Varsın ıslatsın sana hasret kalmış bedenimi..

 

Karanlığı yara yara ilerliyorum.. Fırtınanın yağmurun ardına takıldığı, önümü dahi görmekten aciz olduğum vakitler.. Gölgemin bile beni bırakıp yittiği yelkovanın akrebi yuttuğu vakitler.. Yokluğa karışsam şimdi şu anda.. Kim bilir? Kimin umrunda?
Devamı >> Bir düş olsan, düş’me düşümden diye açmam gözlerimi bir daha…..

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.