Bayramım ol sevgilim..

aşkımYüreğimde sana doğru gürül gürül akan coşkun bir deli ırmak.. Maviye boyalı denizimin vuslat yerisin kaynağımdan ulaşmaya çalıştığım yollar boyunca, doyumsuz turuncu gün doğumumsun uğruna aştığım geçit vermez dağların ardında, biricik vatanımsın gurbetten çıkıp sonsuz bir aşkla kavuşmayı aradığım, yıllar ve yıllar boyunca.. Cennetimsin, ulaşabilmek için alev alev cehennem köprülerinden geçtiğim..

 

Gül yüzüne hasret ömürlerim var içimde yaşanmamış zamanlarımda kilitli, gül kokulu tenine divane bir sevda ateşimde, yakıp kavururken sensizliği.. Sen benim olmazsan olmazım, sen benim vazgeçilmezim yangın gecelerimde, Allah’a ettiğim dualarımın karşılığısın, yakası açılmadık sabahsız düşlerimde..

 

Nefesinin nefesime değeceği kutsal bayramların arefesindeyim yine benliğimde bitmek tükenmek bilmeyen asırlara dolalı yelkovansız saatleri tüketme telaşındayken her günü sana yazılı maarif takvimlerimde.. Yolundayım yüz bin yıllardır yılmadan ve yorulmadan gül yüzlüm..

 

Ah sevdiğim! Bilmiyorsun, sanma ki yalnızca etten ve kemikten mütevellit bu bedenle bu kalbine meftun ruh sana adanmış.. Oysa ki çöllerinde bitmeyen susuzluğum da sana ait, çöllerinde kor yangınlarım da sana ait, çöllerinde bu isyankar gölgesizliğim de sana ait, çöllerinde kimliksiz kimsesizliğim de sana ait sevgilim..
Devamı >> Bayramım ol sevgilim…..

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.