Gece yine bedel ödetiyor dün olduğu gibi bugün de..

geceGün yine dolanıp gece olduğunda anlarsın ki yalnızlığından başka yere kaçışın yok! Bir kere daha ‘karanlık’, ezeli ve ebedi bir düşman misali birlik olur, yandaş olur sessiz odanı kaplayan ‘dört duvar’la; kahpe pusunun bu kalleş işbirlikçileri üstüne üstüne gelirler bir kara büyü gibi, nefesini kesesiye! Köşeye sıkışmış ya da kapana kısılmış bir farenin kocaman açılmış gözlerindeki korku dolu acizliğinde beklersin başına gelecekleri bitmeyesi bir kan ter boşalırken titrek suretinden.. Sonu geldi bu oyunun artık, diye düşünürsün safsızlıktan arındırılmış fikirler ele geçirirken aklının odalarını.. Sonun geldi bak işte sonunda, bu gölgesinde ölesiye boğulduğun dört duvar arasında..

 

Susmuşluğunu asaletine değil de haksızlığına yoran ikiyüzlü insancıkların göstermelik insanlıklarının aslında nazarında beş para etmediğini bilirsin dudağında eskiden kalma zor bulunan filtreli Bafra cigarasının acılığında.. Bir örümcek ağı perdelemiştir gözlerini ki gözlerinin önünde cereyan eden hakikatleri bile göremezler onlar.. Ondandır yaşadığın sayısız vurgunların adı konulmamış yalana boyalı yemlerinin soğuk tenlerindeki sadakatsizliğin bedava oluşu! Rengi atmış kötürüm bir bozukluktur ömrünü çalan değersiz vakit harcamaların bu ucuz senaryoları.. Uzaktan seyirten bir köpek uluması duyarsın sonra gecenin sokak lambaları altındaki uykusunun arasında..

 

Zamansız ve anlamsız intiharlar yaşanıyordur beyninin kıvrımlarında saçı sakala karışmış hesap kitaplarının ortasında damarlarından kan yerine kin ve nefret akanların derya denizinde.. Küçüklüğün, çocukluğun, gençliğin ve geçirdiğin onlarca sene heybene yüklediklerinin muhasebesi bir türlü bırakamadığın kötü alışkanlık sessiz çığlıklarında tırnaklarını kemirişinin 45′er dakikalık iki devreli ölüm-kalım maçında.. Kendini acımasızca sorgulayışının adalet terazisi gözyaşlarının kaynak noktasında.. Bakışlarınsa gözlerinin önünde ruhları satılmış insanların yüzlerindeki maskeleri kaldırdığında o maskelerin gerisindeki “hiç”liği yakalamış olmanın tarifsiz aldanışında..
Devamı >> Gece yine bedel ödetiyor dün olduğu gibi bugün de…..

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.