Sen bana ölümsüz bir masal anlattın sevgilim

16785-Seni seviyorum-

 

Sen bana ölümsüz bir masal anlattın sevgilim; öyle bir masal ki bu, o kutsal günden sonra ben bir daha o eski ben olmadım!

 

Meğer senden öncesi kocaman bir boşlukmuş hayatın yaşanmışlık zannettiğim harcanmış yıllarında.. Meğer senden öncesi hiç yokmuş aslında tekbaşınalığımın bir köşesi yırtık renksiz solgun fotoğraflarında.. Meğer senden öncesi simsiyah bir karanlıkmış kör gözlerle dumanlı.. Ne mevsimler gelmiş geçmiş göz açıp kapayıncaya, aylar yılları kovalamış birbiri ardı sıra, geceler gündüzlere tuzak kurmuş milyonlarca defa..  Ne güneş güneşe benziyor, ne de yıldızlar parlıyormuş böyle ışıl ışıl; ne yağmur ıslatıyormuş adam gibi iliklerime kadar, ne de aldığım her nefesin böylesine kıymetini biliyormuşum sen gelmezden önce..

 

Sen bana ölümsüz bir masal anlattın sevgilim; öyle bir masal ki bu, eşi benzeri olmayan, kitaplarda arasan bulamazsın, eskilere sorsan bulamazsın, dünyayı gezsen bulamazsın!

 

Bir de baktım ki kabuslara tutsak sırılsıklam terde boğulmuş nefesimin oksijeni oldun, tahayyül bile edemediğim bambaşka bir hayat üfledin varlığınla varlığıma..  Bir de baktım ki hiç çıkmayacak mühürle kazındın aklıma, dua gibi iki dudağımın arasındasın her anımda.. Bir de baktım ki bir sonraki günün sabahına çıkmak için dahi muhtacım sana.. Bir de baktım ki ilah gözlerinin, büyülü sözlerinin, eşsiz kokunun, sıcak teninin artık dünya dursa iflah olmaz tiryakisiyim.. Bir de baktım ki kanayan yaralarımın, biçareliğimin, can kırıklarımın tek merhemi sensin.. Bir de baktım ki gökkuşağının renkleri seninle rengarenk, bütün kuşlar seninle cıvıl cıvıl, çiçekler sen varsan bülbüle revan..

 

Sen bana ölümsüz bir masal anlattın sevgilim; öyle bir masal ki bu, sen anlattıkça ben susadım sana, susadıkça susuzluğum döndü çöl yangınlarına.. 
Devamı >> Sen bana ölümsüz bir masal anlattın sevgilim…

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.