Yine Aylardan Kasım.. Sanki sende kaldı bir yarım..

yollardaer9Soğuk ve yağmurlu bir Kasım günü, üşümüş ellerim cebimde, üzerimde keskin bir sigara kokusu sinmiş eski bir parka, yanıbaşlarından yırtılmış ayakkabılarımın içindeki ayaklarım su içinde, nereye gittiğimi bilmez bir halde dolanıyorum sokaklarda caddelerde.. Diye başlayacaktım aslında bu yazıya sevgili, sonuçta aylardan Kasım ve alışılageldiği üzere havaların çoktan normal şartlarda yağmur çamur dönemine girmiş olması gerekiyor. Kar yağan şehirler bile var hatta bu coğrafyada, izliyoruz televizyonlarda..

 

Lakin, öyle değil işte sevgili.. Mevsimler de şaşırdı bu ara.. Dışarda günlük güneşlik bir hava, gökyüzünde güneş pis pis sırıtarak vuruyor sırtıma sırtıma.. E o zaman hadi şunu bir baştan alalım..

 

Sıcak ve güneşli bir Kasım günü, güneş tam tepede yakıyor olanca gücüyle, ellerim cebimde, üzerimde bir kaç günlük bir gömlek, ter kokusu sabah sıktığım ucuz parfüm kokusunu perdelemekte, parmaklarımın ucunda yarısı kül olmuş bir sigara, dolanıyorum o sokak senin bu sokak benim ne yaptığımı ben de bilmediğim halde..

 

Yok yahu! Ne yaptığımı bilmez halde de değilim bak aslında, her ne kadar geri kalanı kısmen doğru olsa da.. Bak o kadar ter de kokmam gerçekte, mübalağa yapıyorum anla işte.. E peki uzmanlık sorusu geliyor; ne yaptığımı bilmiyor değilsem, ne yapıyorum o zaman? Bu dünyanın en ağır işini yapıyorum be sevgili.. Seni düşünüyorum.. Hem gece hem gündüz her anımda bir nefes gibi seni düşünüyorum..
Devamı >> Yine Aylardan Kasım.. Sanki sende kaldı bir yarım…..

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.