Yıldızlar topladım gecenin koynundan ellerime..

aşkHangi bilinmez peri masallarından çıkıp geldin sen söylesene? Hangi uyanmaya kıyamadığım rüyanın güzel kalpli prensesisin sen böyle? Hangi kaf dağının ardındaki muhteşemliğin tek sahibisin? Hangi kutsal efsanenin uğruna kanlar dökülmüş, savaşlar edilmiş sultanısın? Hangi sonsuz yakıcı ateşin ruhları serinleten, hayat veren can suyusun? Hangi sahipsizleri donduran kar kıyametin alev alev kor yangınısın?

Ner’den aldın sevdiğim sen bu ilah gözleri? Dünyamı ısıtıp aydınlatan güneşten mi, elmas gibi parlayan yıldızlardan mı? Uçsuz bucaksız denizlerden ya da sonsuz gökyüzünden mi? Ner’den aldın sevdiğim sen bu eşsiz güzelliğini? Şiirlerden gazellerden şarkılardan mı?

Ey ömrüme girdiği gün bütün ömrüm olan, ey hayatımın anlamı, ey aldığım her nefesin besmelesi, ey aşk diye tapındığım tanrıça; yedi tepeli kadim şehrin hangi cennetinde gizlendin bunca sene sen? Bilmez misin lanetler okuyup küfürler savurduğumu sensiz geçen kör karanlık cahiliyye yıllarıma? Bilmez misin her kahrolası zifir gecede geleceğin o bayram gününün hayali ile başımı yastığa koyduğumu?


Devamı >> Yıldızlar topladım gecenin koynundan ellerime…..

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.