Sağlığımızın kıymetini bilelim..

IMG_0368İnsan sağlığının kıymetini hasta olmadan anlamıyor ve bilmiyor maalesef.. Ben de Ocak ayının 24′ünde buna çok iyi vakıf oldum.

 

Bir gün önce üzerimde bir kırgınlık hissettim, akşam mesaiden sonra eve geldiğimde ise kendimi çok kötü hissetmeye başladım, bir anda ateşlenip titremeye başladım, üşüme nöbetlerine tutuldum, o geceyi uykusuz ve ateşler içinde bir o yana bir bu yana döne döne sabah ettim. Sabah oldu ama nasıl oldu tabi onu bir de bana sorun..

 

Sabah olduğunda ise bitkin ve halsiz bir halde devlet hastanesi dahiliye bölümüne gittim, uzun süren bir bekleyişten sonra sıra bana geldiğinde artık ayakta bile duracak halim yoktu, nitekim doktor beni gördüğünde hemen yatış verdi ve böylece hastane günlerim başladı..

 

İlk dört gün boyunca ateşim hiç düşmedi, ateş düşürücü ve antibiyotik serumları ile iğnelerine karşı çok güçlü direnç gösteren bir enfeksiyona karşı savaş vardı içimde doktorumun deyimiyle.. Pamuklu bezlerle ateş düşürme çabaları, ateşle sayıklamalar derken beşinci gün ateşim düşmeye başladı çok şükür..

 

Konulan teşhis astım bronşit ve zatürre idi, on iki günlük bir tedavinin ardından sağlıklı bir şekilde taburcu oldum..

 

Şimdi sıra geldi gecikmiş teşekkürlere..

 

Hastalığım süresince ilgisini ve alakasını eksik etmeyen Bafra Nafiz Kurt Devlet Hastanesi dahiliye doktoru olan doktorum Özüm Polat hanımefendiye buradan çok teşekkür ediyorum.
Devamı >> Sağlığımızın kıymetini bilelim…..

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.