Hoşgeldin 2013.. Yeni yıla açık mektup..

Sevgili 2013,

Mektubuma başlamadan evvel hususiyeten en derinden selam eder, gözlerinden öperim. Ayrıca 2012′nin de çok çok selamlarını iletirim sana.. 2012 de biz de dört gözle yolunu bekliyoruz, umutlarımız, isteklerimiz, yarınlarımız, hepsini sana yükledik, istiyoruz ve diliyoruz ki beklediğimiz güzel günler seninle gelsin.. Ne kaldı ki şunun şurasında, sayılı saatler var artık buluşmaya..

 

Koskoca bir 2012 yılını geride bıraktık, acısıyla tatlısıyla, dile kolay, şimdi yeni yılda yeni şeyler söylemek lazım cancağızım.. 2012 çok çekti bizden, çok kahrımızı çekti, neler neler oldu bir bilsen.. Bilemezsin tabii ki nereden bileceksin, ama ben sana satır başları ile anlatacağım 2012′de neler yaşandı ülkemde ve dünyada, anlatacağım ki seni nelerin beklediğini sen de az çok bil istiyorum. Yoo, gözün korkmasın hemen, dünya sadece kötülüklerle dolu değil, ama sakın bütün bir yılın da yılbaşı gecesi seni ilk karşıladıkları şekilde şaşaalı coşkulu sevinç içinde geçeceğini düşünme, Noel babayı ve geyiklerini de ilk ve son defa göreceksin, böyle şatafatlı curcunalı yılbaşı partileri de sadece gelişinde düzenleniyor, ne kadar merakla beklendiğini anla diye, kıymetini bil diye, isteklerimizi gerçekleştir diye ama yılın geri kalanında daha çok dünyamıza pek de yakışmayan şeylerle karşılacaksın, savaşlar, ölümler, acılar, yıkıntılar..

 

2012′den beklentiler de en az senden beklenenler kadar çoktu emin ol.. Yani zannetme ki dünya yıllardır seni bekliyor dört gözle.. Kimimiz için güzel bir yıl oldu, beklentilerinin karşılığını aldılar, kimimiz için beklentilerin gerçekleşmediği kaybedilen bir yıl oldu, kimi terki diyar eyledi dünyadan, kimileri yeni bir hayata merhaba dedi.. Nihayetinde yepyeni umutlar ve taptaze düşler için gönlümüze seni yerleştirdik.. Her yeni yılda olduğu gibi bu yıl da hayallerimizi yüksek tuttuk dileklerimizi yeşerttik..

 

Yeni yılda seninle birlikte yeni bir hayata başlayacak olan talihli insanların sayısı da az olmayacak.. Yeni yıl çekilişi ile yeni yılın ilk saatlerinde milyon liralar sahiplerini bulmuş olacak.. Az buz para da değil hani, 40 milyon lira en büyük ikramiye.. Bakalım bu sene kimlerin yüzünü güldüreceksin..

 

2012′de neler oldu bitti sana anlatacağımı söylemiştim ya.. Hazır mısın sevgili 2013.. Hadi bakalım kısa bir tura çıkalım şimdi seninle beraber ve görelim bakalım 2012 neler getirmiş neleri götürmüş..
Devamı >> Hoşgeldin 2013.. Yeni yıla açık mektup…..

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?

Ah sevgilim..

Gözlerini istemiyorum senden,

Ellerini de!

Hatta kokunu bile!

Varsın dolanmayayım diline de!

Ah sevgilim..

Ben senin yüreğine talibim sadece!

***

Bana seninle aynı şehirde aynı havayı solumak,

Aynı caddelerde yanyana,

Elele yürümek nasip olmayabilir!

Aynı parkta ulu ağaçların gölgesinde,

Ya da dökülen sonbahar yapraklarının

Kumral sarılığında yürüyüp,

Bir çay bahçesinde karşılıklı oturup,

Tavşan kanı demli çay arasında

İki lafın belini kıramayabiliriz..

Birlikte vakit geçirip,

Başbaşa bir yemek bile yiyemeyebiliriz..

Kendi ellerimle kopardığım bir gül tanesini,

Saçlarının arasına

Yine kendi ellerimle takamayabilirim..

Öyle ki ellerinin dokusunu,

Parfümünün kokusunu,

Teninin sıcaklığını hiç bilemeyebilirim!

Ah sevgilim..
Devamı >> Ah sevgilim…..

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?

Ben Bilmem Eşim Bilir..

”Ben Bilmem Eşim Bilir” Kanal D ekranlarında her hafta sonu cumartesi ve pazar akşamları yayınlanan, sevgili İlker Ayrık’ın sempatik sunumuyla rating listelerinde üst sıralarda yer alan eğlence garantili bir yarışma programı..

 

Geniş Aile dizisindeki öğretmen Mürsel karakteri ile hafızalarımızda yer eden, Seksenler dizisi ile gönülleri fethetmeye devam eden İlker Ayrık ekranlarda ‘henüz’ benzeri olmayan bir yarışma programı ile her hafta sonu televizyonlarımızdan evlerimize konuk oluyor.

 

Yarışmanın mantığı basit.. Evli, nişanlı veya İlker’in deyimiyle ”manita” konumunda 4 çift yarışma boyunca gerek sayı bazlı gerekse de süre bazlı oyunları en kısa sürede veya en çok sayıda gibi avantajlı sonuçlarla tamamlayarak finalde yarışacak iki çiftten biri olmak için canla başla çabalıyorlar, birbirleriyle çekişiyorlar.. Erkekler ve kadınlar sırayla eşleri için o oyunda yapabilecekleri süreyi / sayıyı tahmin ederek bir nevi eşlerini gerçekte ne kadar tanıdıklarını da gösteriyorlar..

 

Bu oyunlar kimi zaman en çok acı biber / çiğ köfte / limon / kebap yeme, en çok basket atma, erkekler için topuklu ayakkabı ile en kısa sürede tur atma, halter kaldırma, pazar çantalarını taşıma, en çok yemek yiyerek en fazla kilo alma gibi ekran başındakileri gülmekten kırıp geçiren eğlenceli oyunlar.. Bu oyunlarda esas amaç en çok yapmak değil, iddiasını tutturmak. Çok söyleyip de iddialarını yapamayan da o kadar çok ki.. Öyle ki 1000 – 2000 puan ile final oynayan hatta arabayı alıp giden çiftler dahi var. Tabii bazı akşamlar düşük puanlarda kalınması İlker’in ‘tırt’ yarşmacılarının iddiaları yapamayışlarının da etkisi büyük..
Devamı >> Ben Bilmem Eşim Bilir…..

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.