O bir fenomen.. O Leyla ile Mecnun..

Leyla ile Mecnun adlı TRT’de yayınlanan diziyi hala duymayan izlemeyen varmıdır acaba?

Oynadığı ilk günden itibaren Türk televizyonlarında bir fenomen haline gelen Leyla ile Mecnun adlı diziden bahsetmek istiyorum sizlere..

***

TRT’de dizi başlayalı daha sadece bir iki bölüm olmuştu ki, iyi hatırlıyorum twitterda ve sosyal medyada bir anda Leyla ile Mecnun twitlerinden geçilmez olmuştu, replikler havada uçuşuyordu, merak üzerine bende kumandanın TRT düğmesine basıverdim.

***

İlk bir iki bölüm dizideki olayı tam olarak anladım dersem yalan olur.

Çünkü hep aynı tür basmakalıp dizilere alışmışız, komedi diye bildiklerimizden bambaşka bir formatta aynı zamanda ölümsüz bir aşk hikayesini günümüze taşıyarak anlatan komedi dizisi vardı karşımda.

Hani absürd komedi diyebileceğimiz cinsten eşi ve benzeri olmayan tam anlamıyla ‘cins’ bir dizi..

Oyuncular içinde tanıdık simalar da vardı, şahsen ekranlarda ilk defa izlediklerimde..

***

Atmosfer bildiğin mahalle arası, replikler mahalle ağzı, aşklar komşu kızı sevdaları, kavgalar arkadaş kavgaları..

Yani hepsi bildik, tanıdık, bizden olanlar..

Hala Leyla ile Mecnun yayınlandığı akşamlarda twitterı sallamaya devam ediyor, günün en çok konuşulan konularından biri olmayı trend topic listesine damardan girmeyi başarıyor..

Peki Leyla ile Mecnun’u bir fenomen haline getiren neydi?
Devamı >> O bir fenomen.. O Leyla ile Mecnun…..

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?

Beşiktaş, Kurban Bayramı ve Orhan Baba üçlemesi..

 

Beşiktaş, 4 maç sonra nihayet 3 gol karşılığı 3 puanla tanışınca bu yazının ilk satırlarını Beşiktaş’a ayırmak artık farz oldu benim için.. Lig öncesindeki hazırlık maçlarında taraftarlara bir parça umut veren, ancak lig başladıktan sonra futboldan ve oynanan maçlardan ziyade Samet Aybaba’nın girdiği anlamsız polemikler ve oynatılmayan, satılan veya satılmak istenen futbolcularla ve borçlarıyla konuşulan, üstüne Avrupa kupalarından ihraç edilen, bunun etkisiyle de genel mantalitede iyi oynadığı halde üst üste başarısız sonuçlar alan bir takım izledik bugüne kadar.. Takımı yeterince  etüd edemeyen, gerekli psikolojik desteğin yanında büyük bir takıma yaraşır oyun anlayışını oturtamayan teknik heyet bana göre bu başarısız sonuçların en önemli aktörü oldu..

 

İyi başladığı maçları bir türlü bitiremeyen, teknik direktörün yanlış oyuncu seçimleri ve maç içerisindeki yanlış müdahaleleri ile alınması gereken çok puan Beşiktaş’ın elinden uçup gitti.. Kasımpaşa maçının geneline baktığımızda ise yine önceki maçlarda olduğu üzere sert oynayan, hücumu düşünen, yer yer agresif bir Beşiktaş izledik. Ve yine önceki maçlarda olduğu gibi Olcay’ın bütün beceriksizliklerine rağmen bu defa kötü gidişe bir dur dercesine taraftara bir futbol resitali sunan Fernandes’in takımı tek başına sırtlaması ve gününde bir Almeida ile  3 puan Beşiktaş’ın oldu. Ancak burada Kasımpaşa’nın değişen teknik patronuna uyum sağlamaya çalışan bir takım olduğunu unutmamak gerektiğini de artı parantez olarak belirterek Beşiktaş’ın gidişatını şekillendirecek olan  gelecek maçların neler getireceğini açıkçası çok merak ediyorum..

 

Teknik patronumuzla ilgili de naçizne notum, Samet Aybaba’ya lig başladığından bu yana yaptığı hatalar ve bu hatalara rağmen kendisinin haklı futbolcuların tek suçlu olduğuna dair tavırları nedeniyle kesinlikle ısınamamış bir Beşiktaşlı olarak kendisinin bir fedada bulunarak iş işten geçmeden, ligdeki iddiamızı tamamen yitirmeden bir an evvel takımı ehil ellere bırakmasını da gönülden istiyorum.. Taraftarın çoğunluğunun aynı düşünceyi paylaştığını da biliyorum.. Haydi Aybaba, senin bu takım için en büyük fedan takımın başında olman değil, takımdan ayrılmandır.. Sıra sende.. Feda ise feda!
Devamı >> Beşiktaş, Kurban Bayramı ve Orhan Baba üçlemesi…..

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?

Orhan Gencebay ile Bir Ömür

O bir müzik ustası.. O yaşayan bir efsane.. O arabesk müziğin devlerinden biri..

O, Orhan baba!

Orhan Gencebay’ın 60.sanat yılı için hazırladığı, ünlü sanatçılar ve gruplar tarafından seslendirilerek yeniden hayat bulan, Orhan Gencebay şarkılarından oluşan Orhan Gencebay ile Bir Ömür adlı albüm geçtiğimiz ay içinde piyasaya çıktı.

Bilmiyorum aldınız mı, ya da radyolarda veya televizyon kanallarında dinlediniz izlediniz mi bu mükemmel çalışmayı..

***

Bu eşsiz albüm 2 CD’den oluşuyor..

Albümdeki sanatçılar ve söyledikleri şarkılar özenle seçilmiş.

Hepsi birbirinden güzel, Orhan babanın dilinde klasik olmuş şarkıları farklı seslerden dinlemek ayrı bir keyif.

Albümde tam 33 eser ve 32 şarkı mevcut..

Şu şarkılara ve söyleyenlere bir bakar mısınız..

***

Ajda Pekkan – Severek Ayrılalım, Athena – Bir Araya Gelemeyiz, Berkay – Dünya Dönüyor, Candan Erçetin – Beni Böyle Sev, Demet Akalın – Farkında Mısın, Deniz Seki – Benim Dünyam, Duman – Gönül, Ebru Gündeş – Dil Yarası, Emel Sayın – Hayat Devam Ediyor, Emre Aydın – Bir Teselli Ver, Hande Yener – Kaderimin Oyunu, İzel – Kabahat Seni Sevende, Kutsi – Ben O Zaman Ölürüm, maNga – Ya Evde Yoksan, Mustafa Ceceli – Yarabbim, Mustafa Sandal – Kır Gönlünün Zincirini, Nilüfer – Dertler Benim Olsun, Nükhet Duru – Gitti de Gitti, Özcan Deniz – Vazgeç Gönlüm, Rafet El Roman – Beni Biraz Anlasaydın, Seksendört – Dokunma, Serdar Ortaç – Hor Görme Garibi, Sezen Aksu – Akşam Güneşi, Sibel Can – Bitmesin O Felek, Şevval Sam – Kahrolayım, Tarkan – Hatasız Kul Olmaz, Volkan Konak – Gurbet, Yaşar – Yorgun Gözler, Yıldız Tilbe – Aşkımı Sakla, Yıldız Usmanova – Neyi Değiştirdik ki, Zara – Dilenci, Zerrin Özer – Sev Dedi Gözlerim ve Koro – Batsın Bu Dünya
Devamı >> Orhan Gencebay ile Bir Ömür…

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.