Ellerin ellerime değdi rüyalarımda, düşlerin düşlerime girdi..

Kanıyorum.. Sensiz kaldığım her an bir volkan gibi bir yanardağ gibi dur durak bilmeden kanıyorum.. Ve senin tek bir harfine küçücük çocuklar gibi tüm varlığımla tav olup kanıyorum..

 

Sen, yedi tepeli kadim şehir, sen aşk, sen aşkların en güzeli güzel İstanbul’sun, alabildiğince canlı, renkli, büyülü ve ulaşılmaz.. Sen İstanbul’sun sevgilim, bense kapında senden aşkı dilenen bir meczup.. Ey sevgili.. Ey sultanlar sultanı.. Marmaranda vapurların ve güvercinlerin, salına salına bir gelin gibi süzülen Kız Kulen, Beyazıtın, Galatan, Topkapın, Mısır Çarşın, Dolmabahçen, Ayasofyan, Kapalıçarşın, tramvayın, surların ve hisarların var senin.. Benimse deli dalgaları deli boranlarıyla Kızılırmak’tan yol alıp Karadeniz’e dökülen, oradan dalga dalga gözlerinde renk bulan, yalnız sana akan aşk dolu mavi sularım..

 

Hangi günün seher vakti çalmıştın ilk kez kapımı sevgilim, ya da hangi turunculuğundaydı kızılca akşam..  Ne vakitti sana geldiğimde hatırlar mısın, nice zaman oldu, kaç vakit, var mıydı bu sefil ömrümün senden öncesi? Aşkın hangi baharıydı, yağmurlar boranlarda mı gelmiştin bana, yoksa günlük güneş miydi sana gelişim.. Kar mı yağıyordu gökyüzünde, yapraklar mı dökülüyordu parklarda bahçelerde, yoksa çiçekler mi açmıştı alabildiğince yer yüzünde, söylesene sevgilim..

 

Seni diledim sadece kendime pervasızca, seni istedim hepimizi yaratan yüce Allah’tan fütursuzca, bir tek seni yalnız seni hep seni bekledim Eyüp’ün sabrıyla asırlar ve dahi bin yıllar boyunca, yüreğimde zincire vurulmuş sönmek bilmeyen güneşten yakıcı sevda ateşinle.. Ne prangalar eskittim yokluğunda, ne çöller aştım susuzluğunla, ismini haykırdım dipsiz kuyularda kör karanlık zindanlarda kendi sesimin aksiyle bütün dünyaya inadına, ışık görmemiş dört duvar arasında adını tesbih yaptım çile doldurdum, gün saydım ay saydım yıl saydım, ne şafaklar söktü gözlerimin aynasında, tek başıma, bir başıma, sensizlik vurmuşken sevdiğim sen başıma..
Devamı >> Ellerin ellerime değdi rüyalarımda, düşlerin düşlerime girdi…..

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.