Şimdi bir gelsen sen..

Şimdi bir gelsen sen,

Bir gelsen..

Dünya gökkuşağının renklerine bürünür,

Güneş hiç olmadığı kadar parlak,

Gökyüzü hiç olmadığı kadar berrak,

Ve kuşlar hiç olmadıkları kadar özgür olurlar..

 

Şimdi bir gelsen sen,

Bir gelsen..

Semazenlerin başları arşa değer döne döne,

Ezanlar kaplar huşuyla bütün fezayı,

Bereket yağmurları düşer toprağa,

Aşk’la ıslanır bütün dünya..

 

Şimdi bir gelsen sen,

Bir gelsen..

Yüreğim var ya yerinden fırlar heyecandan,

Kalbim deli gibi küt küt atar aşkından,

Gözlerimden mutluluk akar durmamacasına,

Kokun siner nefesime sımsıcak..
Devamı >> Şimdi bir gelsen sen…..

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?

Bugün benim doğum günüm..

-Murat’la aşkın mavisi ve hayatın turuncu zamanları..

 

Sahipsiz zannedilen günlerin her hangi birinde açtım gözlerimi hayata ve dünyaya.. Çığlık çığlığa ben geldim dedim, ben!!!! Sonuçta ve nihayetinde onlarca belki de binlerce canlı hücrenin arasında hedefe ulaşan ve bayrağı ele geçiren, finiş çizgisini gören bendim.. Aylar süren bir bekleyişin ardından tatatataaaaaam! Nirvana! İnsanın hayatındaki ilk galibiyet işte bu.. Ya da galibiyet sandığımız ilk mağlubiyetimiz mi demeli hayata karşı.. Bakmakla ilgili.. Sonra sevinçle alındım kucağa, belki de buruk bir sevinçle, kim bilir, saatlerce çekilen sancının neticesi, kucakdayım işte, hatta birazdan mükafat var, ilk ve aylarca tek içkim olacak olan, ilk alışkanlığım, ilk müptelalığım, iyi sarhoşluğum, anne sütü..

 

Hepimizinki de aşağı yukarı yaşanmışlıkları birbirine benzer hikayeler işte.. Farklı şehirlerde, farklı bedenlerde özneleri farklı yüklemleri farklı olsa da neticeten birbirinin aynı hayatlar.. Bu hayatlarda zaman sayacından akan rakamlar gibi atlıyoruz her sene bir adım öteye.. Ve yıllar yılları kovalıyor.. Kör topal ya da doludizgin..

 

Hatırlar mısın bilmem, çocukken hayat gözümüze ne kadar kolay gelirdi değil mi, ne kadar beyaz, ne kadar saf ve ne kadar temiz.. Siyah beyaz ekranlarda şimdiki kadar gelişmemiş çizgi filmlerin tadında kah dünyayı kurtarırdık, kah dünyayı turlardık bir başımıza.. Hangi erkek çoucğu He-Man olmadı, Voltran diye bağırmadı, Red Kit gibi suçluları kovalamadı, ya da hangi kız çocuğu Heidi yada Şeker Kız Candy olmadı.. Ve diğerleri.. Tabi bir de çocuk aklımızla tahayyül bile edemediğimiz, bu gün bize komik gelen nice şeye hayretler ederdik, şaşkınlıktan ağzımız bir karış açık kalırdı..
Devamı >> Bugün benim doğum günüm…..

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.