Yakıyorsun ruhumu sevgilim adın aklımın odalarına her düştüğünde!

 

-Kadınım’a-

 

Aşk sokağındaki yaşantımın ilk ve son noktası, yolculuğumun tek durağı! Seni seviyorum.. Vazgeçilmezliğinin fırtınasında sürükleniyor kalbim maviden turuncuya gökkuşağının altında renklerimden renklerine sarhoş bir cümbüş içerisinde huşu ile! Yakıyorsun ruhumu sevgilim adın aklımın odalarına her düştüğünde! Suya değil yüreğe, herhangi birine değil ”en sevgili”ye yazılmış ölümsüz bir sevdanın ”sen” satırları bunlar sevdiğim.. Mutluluğumun satırları ki mutluluğun resmini çiz deselerdi bana, söylesene sevgilim mutluluk var mı bana senden başka!

 

Neredeymişsin bunca zaman ve dahi nasıl yasamıştım ben sevdiğim sensiz senelerimdeki kör karanlık cahiliyye devrimde..

 

Sensizdim sevgilim..

 

Asırlar süren çileli esaretindeydim hasretinin, o onulmaz kahredici sensizliğin.. Boşluklar labirentindeydim şişelerden kadehe.. Büyüyordu içimde boşluklar, kimselerce doldurulamayan, sadece sahibini arayan derin girdaplar yüklü boşluklar.. Prangalar vuruluyordu yüreğimde, zincirlerse kalbimin aşk dehlizlerinde.. Zindanlardan zindan beğen kendime! Dilim lal, gözlerim ama, yaşadığım sensiz bir hayat ki paramparça! Her gecenin ortasında sokakta ayazlar üç beş nöbetindeyken ben dört duvar arasında sarhoş şişelerin dibinde tek başınalığımın son demlerinde gölgesiz gecelerindeydim sefil ömrümün güneşsiz düşlerinde ve namazsız secdelerinde..

 

Bulutlar ağladı, üzerime döktü yaşlarını usulca hasretini çeken gözlerim gibi, kuzey rüzgarları sarıldı bedenime bir kez daha tüm çıplaklığımla sarmaladı beni sana susamış kanayan ellerim gibi.. Gökyüzü yağdı saçlarıma ışıl ışıl sayılarca sevgilim seni sayıklayan koyu mavisindeki lacivertlerde.. Islanmış hecelerle bölündü hayallerim ayrı ayrı yastığımın her bir köşesinde.. 
Devamı >> Yakıyorsun ruhumu sevgilim adın aklımın odalarına her düştüğünde!…

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?

Hiç uyandırma..

Bir masal anlatsan bana kollarında,

Gözlerimi kapatıp seni dinlesem,

Rüyaya dalsam, kucağında

Hiç uyanmasam!!

 

Bahçedeki salıncağın üzerinde

Ulu çınarın gölgesinde..

Bir Haziran gecesinin ılık meltemi

Yasemin kokularıyla gelse.,

Başımı döndürse

Bu gece ..

 

Ben sana daha bir sokulsam,

Daha bir sarılsam,

Sadece birbirimizi yaşasak..

Gözlerim gözlerinde,

Ellerim ellerinde,

Nefesin nefesimde,

Hüzünlerin dudaklarımda..

Sevda yudumlayalım azar azar.

Sadece bizi anlatsan bu gece..
Devamı >> Hiç uyandırma…..

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.