Kalbim kalıbına sığmıyor gözlerin gözlerime doğunca!

Gün, akşamı da katıp ardına, laciverdi geceye dönerken usul usul yüzünü, sefil yüreğim yine hasret şarabıyla bir olup sevgiliye susamış gönlüme yarenlik etmekte.. Gece veya gündüz, dün, bugün ya da yarın, fark eder mi? Dilimde ismin.. Yüreğimde resmin.. Kulağımda sesin.. Sen benim en sevdiğimsin! Aşığım.. Sırılsıklam aşığınım son tahlilde ölesiye.. Aklımda yakası açılmadık deli dolu hayaller, başımda yine çocuk saflığında kavak yelleri vaktin bu “sen” saatlerinde.. Aşkın sarhoşu bu biçare mecnun, kalbinde aşk’ı dahi kıskandıracak özlem yüklü cümlelerle sensizliğin imtihanını vermekte! Duyuyor musun sevgili, seninle hayat bulan bu can, sensiz kaldığı her saniye ölümle pençeleşmekte!

 

Ortaya yüreğimi koydum bu sevdada ben sevgilim! Yüreğindeyim, var mı arttıran!

 

Daha bestesi yapılmamış dünya üzerindeki en güzel aşk şarkısının henüz dokunmadığı bakir bedenlerdeki ürpertinin esrikliğindeyim.. Sana yazıyorum sevgilim.. İlmik ilmik sabırla döküyorum aşkımı, daha kağıdın bile icat edilmediği o eski yıllardan günümüze gelmiş tabletler gibi.. Yıllarca değil, bin yıllarca dillerden dillere gönüllerden gönüllere söylenecek ölümsüz bir aşkın bestesi bu! Her harfinde seni anlatan eşsiz nağmeler var, her bir satırında seninle dolu sana adanmış bir hayat.. Hani tekrarı olmayan, artık başka hiç kimseyle yaşanamayacak, şimdi umuduma yüklediğim, hasretinin nöbetlerindeki sigara dumanına sarılı zamanlarla örülü bir hayat..
Devamı >> Kalbim kalıbına sığmıyor gözlerin gözlerime doğunca!…

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?

Çırılçıplak!..

Faili meçhul bir cinayetin bir numaralı ve tek zanlısısın sen sevgilim.. Sahipsiz sanmasın kimse bu cinayeti! Kalbine kanım bulaştı, hasretimde gözlerin kaldı, cinayet izleri hala yüreğimde; üstümü gazete kağıdı ile örtüp kaçmayı düşünme sakın! Bütün ipuçları seni gösteriyor, yüreğimin katili oldun sevgilim sen!

 

***

 

Yıldızlar raks ederdi ayın etrafında gecenin laciverdi hüznüne karşı her gece bu saatlerde.. Şarkılar söylenirdi sevgiliye dair sahil boyunca elde şarap şişeleri aşkın şerefine.. Duvarlara yazılırdı isimler, ağaçlara kazınırdı hani bir mühür gibi.. Her şey tamdı, her şey olması gerektiği üzereydi bir yaşam döngüsü içinde ama hep bir şeyler yarımdı yine de bende; adını koyamasam da, nedenini çözemesem de.. Eksiğime “sen” diyemesem de!

 

Evvelimde ve ahirimde tek bildiğim, bir sevdiğim, gönlümün sahibi, ömrümün en güzel hali, en sevgili, ey sevgili kadın.. Bilinen ve bilinmeyen bütün örtülerden ırak çıplak bir aşk bu.. Çırılçıplak.. Hani o ilk doğduğumuz an gibi.. Saf, temiz ve katıksız.. Öyle bir aşk ki bu, zamandan ve mekandan öte.. Kelimelere sıkıştırılamayan, yüreklere sığmayan..

 

Bu aşk sevgili.. Sabaha yazılan gecelerin ayaz vaktinde gökyüzünün koyusunda üşüyen zümrüdü anka kuşunun Kaf Dağı ardında bıraktığı gökkuşağı tüylerinin yüreğimdeki yansıması.. Henüz sahiplenilmemiş yalnız düşlerin erişilmez hayal alemindeki tek bedene sığmış valsi.. Vakti gelmemiş yılların kimsece yaşanmamış en bakir anıları..
Devamı >> Çırılçıplak!…..

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?

Çocuk tarafım ağır geldi bu gece..

Hani apansız, gecenin sessizliğinde uyanırsın ya, karabasan çöker üzerine.. Çığlık atarsın, sesin çıkmaz, uykuyla uyanıklık arasında yaşananlar.. Elini uzatmak istersin ama kıpırdamaz..

Rüyamda gördüm seni bu gece..
Hayırlara yordum..
Korkularım buldu beni,
Yatağımın içinde..
Sessizliğimdeki seslenişlerimde
Duymuyordun beni..
Zifiri karanlıktı, görmüyordun..

Gel al beni dedim,
Elimi uzattım tutmuyordun..

Çocuk tarafım ağır geldi bu gece..

Al kucağına beni,
Severken öperken..
İnandır beni,
Yalnız beni,
Tek beni sevdiğine..
En güzel şekerler,
En tatlı sözler,
En güzel nameler senin de bana.
Bak hepsini senin için..
Tek tek döktüm eteklerine ..

Bilsen nasıl hasretindeyim,
Nasıl özlemindeyim,
Nasıl muhtacım sevgine..

Çocuk tarafım ağır geldi bu gece..
Devamı >> Çocuk tarafım ağır geldi bu gece…..

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.