Mavi Karadeniz iyi yolculuklar diler..

Masmavi bir gökyüzü.. Uçuşan kuşların cıvıl cıvıl sesleri.. Martılar, güvercinler, göçmen kuşları.. Güneş, bulutlar, yağmur ve sonra yine yeniden güneş.. Gökkuşağı.. Mavi, turuncu, kırmızı, yeşil, sarı.. Aklına hangi renk gelirse.. Uçsuz bucaksız gökyüzünde paha biçilmez bir madalya gibi asılı duran gökkuşağı.. Gün güzel.. Hayat güzel.. Aşk güzel.. Sevmek ve sevilmek güzel..

 

Şehirler arası bir yolcu otobüsündeyim.. Orta sıralar.. Sağ taraf cam kenarı.. Koltuğu hafif yaslamışım geriye.. Başka türlüsü olamazdı zaten.. Yolculuktan zevk almalı insan.. Seyredebilmeliyim yoldayken içinden geçtiğimiz ve ardımızda bıraktığımız şehirleri, yaşayan insanlarını ve yaşanılan binalarını.. Diğer yolculuklara benzemez otobüs yolculukları.. Başkadır.. Arkasına bakmadan terk edip giden sevgililer gibi hissederim kendimi şehirler arası yollarda.. Bir daha ne zaman gelirsin veya gelir misin geriye döner misin bilinmez.. Gidiş vardır o an için sadece aklında.. Bir de ölümü hatırlatır bana bu yollar.. Gidenleri.. Tek yön boyunca..

 

Yer yer yanından geçtiğimiz mezarlıkları da meraklı gözlerle izlerim ben bu uzun yolculuklarda.. Bir şekilde huzurlu ya da huzursuz, mutlu ya da mutsuz, zengin ya da fakir bir hayatı yaşamış ve yenilere yer açmak için zamanı geldiğinde her ne kadar her ölüm erkendir dense de yalan dünyadan gerçek dünyaya aslolana geçmiş, dünya değiştirmiş insanların istirahat mekanlarını.. Yanlarından usulca geçerken küçük bir duayı da esirgemeden onlardan..
Devamı >> Mavi Karadeniz iyi yolculuklar diler…..

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?

Şaka yapıyorsun!

Allah’ı tek, Tanrı’ları çok olan bir dünyadasın; kendine yalanlarından yalan bir dünya kurmuş içine Tanrılar icat edip ilahlar yapmış onlara tapınmışsın, söyle bana hangi Tanrına güvenip de seni seven insanları bir kalemde aldatırsın? Sonun kötü olacak; yalnızsın, yalnız kalacak, yalnız yaşlanacaksın!

 

Anlayamadım halen seni, ne yapmaya çalışmaktasın, dün doğru dediğine bugün yüzünü kızartmadan yanlış diye haykırıyor, dün ölesiye taptığın insanları bugün gözünü kırpmadan üç kuruşa satıyor, geçmişini anlamsızca inkar ediyorsun, sonra da tutmuş haline bakmadan dürüstlükten bahsediyorsun!

Bir yalan peşinde boş hırslarınla zayi etmektesin ömrünü, dön de bak aynaya şöyle bir kez olsun; söylesene kendini artık tanıyabiliyor musun? Dost diye bildiklerin bugün neden yanında yoklar merak ettin mi hiç, niye tek tek bırakıp gittiler seni yalnız başına sanıyorsun? Çıkarsız bir şey yapamıyorsun! Hataları hep karşında arıyorsun ama uçsuz bucaksız bir hatalar okyanusunda umutsuzca boğuluyorsun!

Öyle bir bataktasın ki, çıkmaya çalıştıkça daha çok batıyorsun, battıkça da bütün suçu başkalarına atıyorsun, kirlisin, kendi kirin yetmezmiş gibi başkalarına da kirini bulaştırma çabasındasın.. O yalancı, o sahte dostlarının daha ilk zor anında seni terk edip gitmesine mi şaşırıyorsun? Etrafında kimsenin kalmaması çok doğal değil mi? Kendini temizlemeye kendini düzeltmeye çalışacağına ağzında salyalar çevrene saldırıyor, herkesi kaçırıyorsun.. Yahu ne alemsin, çok komik oluyorsun!


Devamı >> Şaka yapıyorsun!…

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.