Turuncu sevdam..

Turuncu bir düş gördüm.. Gökkuşağının bütün renklerini almış kendinde biriktirmiş, yüreğinde harmanlamış, kendisi ne kadar masmaviyse benim gözümde bir o kadar tupturuncu bir düş.. Kısacık bir düş.. Uyku ile uyanıklık arası.. Gerçekle hayal.. Öyle bir düş ki hiç uyanmak istemediğim.. Öyle bir düş ki kalp atışlarımı hızlandıran.. Pır pır attıran..

 

Turuncu bir düş gördüm.. Ürkek.. Şaşkın.. Benim gibi o da yaralarını gizlemek için çırpınan.. Sahici.. Yüreğimin en güzel yerine yerleşen.. Sahiplenen.. Sahipliğini sevdiğim.. Öyle güzel bir düş.. Öyle bir düş ki düş olmasından korktuğum.. Öyle bir düş ki gerçek olamayacak kadar düşsel.. Kusursuz..

 

Turuncu bir düş gördüm.. Her düş gibi bu da bitti işte.. Bitti istemesem de.. Ama bir de yargısız infaz olmasaydı bu güzel düşün en güzel yerinde.. Keşke.. Bilmiyor ki.. Öyle bir düş’tü ki kalbimi de aldı gitti yanında.. Öyle bir düş’tü ki güneşim de battı onunla..

 

Sol yanım acıyor.. Sol yanım bu gece.. Gitme turuncu.. Turuncu sevdam.. Gitme ne olur.. Beni koyup da gitme öylece..
Devamı >> Turuncu sevdam…..

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?

Uyku ile uyanıklık arası bir duygudur aşk.. Ne çok uyuyacaksın, ne de hep uyanık kalacak..

Saçak altına sığınmış
göçmen kuşun,
kar tanecikleri arasında
düşen beyaz tüyünü de
…görebilmek.

İşte
sevmek…*

Uyku ile uyanıklık arası bir duygu aşk dedikleri.. Ne çok uyuyacaksın, ne de hep uyanık kalacaksın arkadaş! Hep o en tatlı sersemlikte kalacaksın her daim ki, kirlenmesin sevdan, kirletemesin kimsecikler, büyüdükçe büyüsün yüreğinde ve gönlünde aşk.. Büyüdükçe büyüsün kalbinde sevgilin.. Büyüsün ki yüreğinin en güzel yerini sahiplensin, yüreğinin en güzel yerini tapulasın kendine.. Hani hep denir ya, taht kursun kalbine ki bırakabilesin kendini onun yüreğinin derinliklerine güvenle.. Güvenle, çünkü terk etmesin, yüzüstü bırakıp gitmesin sonra seni bir gün apansızın yüreksizce!

Aşkın sersemliğinden uyandığında, kendini ispat etmiş ölümsüz sevgiye dönüşebilsin aşk..

Gerçekle düş arası bir duygu aşk dedikleri.. İkisini bir arada yoğurup aynı kapta harmanlayabilmek marifet arkadaş! Kendini kandırmadan, toz pembe hayallere gömülüp kalmadan, ama gerçeğin keskin kılıcıyla da öylece bir anda kestirip atmadan yaşayacaksın aşkını.. Yaşayacaksın ki masal tadında ama gerçek bir aşk olsun yüreğindeki.. Yaşayacaksın ki bir gün olur da sona erse bile ne pişmanlık kalsın, ne vahlar eyvahlar sende!


Devamı >> Uyku ile uyanıklık arası bir duygudur aşk.. Ne çok uyuyacaksın, ne de hep uyanık kalacak…..

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?

Elveda sevgili..

Daha önce yazılmamış aşklar getirdim sana, torbamda.. Hiç anlatılmamış, hiç duyulmamış, değil öykülere masallara, rüyalarla düşlere bile konu olmamış.. Katıksız karşılıksız, menfaatsiz çıkarsız aşklar bunlar! Kiminde yaralı ellerimi alıyorsun avucunun içine, kiminde saçlarını okşuyorum sevgiyle başucunda.. Birinde turunculu mavili morlu yeşilli gökkuşağının en güzel renkleriyle bezeli cennetten bir köşede tek vücutta birbirimizin oluyoruz, birinde iki kişilik bir sandalda uçsuz bucaksız çarşaf gibi süzülen denizin ortasında aydedenin ışığı altında yıldızları üzerimize yorgan yapıp meşk ediyoruz.. Sevinçten döktüğümüz gözyaşlarını konu alan da var, kulaklarına fısıldadığım en güzel aşk şarkılarını anlatan da! Dudaklarımızın birbiriyle olan çılgınca valsini mi istersin, başını usulca omuzlarıma alıp seni uyuttuğumu mu? Hepsini koydum torbama, hadi sok elini içine çek birini, ne çıkarsa diyelim mi bahtımıza!

 

Ne o, beğenmedin mi yoksa? Uymadı mı sana “ben”li bir sevda? Olmadı mı? Gene mi gol değil be! Peki öyleyse! Dinle o zaman!

 

İçinde “ben” olmayan daha doğmamış hiç başlamamış aşklar getirdim sana, avuçlarımda.. Kimsede yaşanmamış, sıfır kilometrede, gıcır gıcır, cicili bicili süslenmiş ambalajlarında, kutusundan çıkarılmamış kullanılmamış, nerden baksan iki yıl da garantisi vardır, hem de üretici firma garantisiyle, boru değil yani, tertemiz, çiçek gibi, fişşek gibi bekliyorlar avucumda beğenilmeyi.. Vardır mutlaka huyu huyuna, boyu boyuna, suyu suyuna göre olan; öyle ya sen aşkı kalptekiyle ölçenlerden yürektekiyle biçenlerden değilsin ki.. Herkese yapmam bak bu güzelliği, kıymetini bil, hadi, al, çekinme, hepsi bedava, seç kullan birini sıkılana kadar ve git benden ne kadar uzağa istersen, gidesiye..
Devamı >> Elveda sevgili…..

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.