Ramazan Bayramı’nız ve Zafer Bayramı’nız kutlu olsun..

Ramazan Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutlarım..

Sevdiklerinizle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir bayram geçirmeniz dileğiyle..

Şeker tadında bir bayram olsun!

 

Zafer Bayramı’nız Kutlu Olsun!

Ayrıca Ramazan Bayramı ile birlikte çifte sevinç yaşadığımız bu güzel günde 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız da kutlu olsun! Bütün şehitlerimizin ruhları şad olsun!

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?

Buraya çöp dökmek ‘kesin’ yasak!

Nerde kalmıştık arkadaşım? Havalar ısındı ya iyice, bir de ramazan girince araya, ne kalemimi oynatacak, ne klavyemi tıngırdatacak, yani kısaca yazacak dermanım kalmadı inan ki.. Öyle yorgun öyle yorgun hissediyorum ki kendimi.. Ne sen sor, ne de ben söyleyeyim.. Yaz gelmedi gelmedi dedik o kadar, bak ne biçim geldi gördün mü? Vallahi ben gördüm!

 

Bu arada okumakta olduğum Sil Baştan adlı roman kitabını bitirdim, deyim yerinde ise beynimden vurulmuşa döndüm.. Vay arkadaş! Öyle bir kurgu, öyle bir anlatım ve hadi canım dedirten konular.. Spoiler gibi olacak belki ama bir insanın hayatını tekrar tekrar yaşaması, tek başına dünyayı değiştirmeye çalışması, yaşadığı aşklar, evlilikler, herşeyi önceden bilmenin rahatlığıyla oynanan bahisler, mutluluk, mutsuzluk, kimliğini bulma çabaları.. O kadar sürükleyici, o kadar soluksuz okunabilecek, o kadar etkileyici bir roman ki anlatamam.. Yazarın hayal gücüne ve anlatım tekniğine hayran kaldım.. Bambaşka dünyalara yelken açacak, acaba diye sorular soracaksın kendine.. Oku derim bak, kesinlikle oku hem de.. Benden söylemesi.. Hatta sana bugüne kadar okuduğum kitaplar arasında beni en çok etkileyen kitaplardan biri diyebilirim.. Dedim bile!

 

Sil Baştan’ın ardından daha önce çokca methedilen bir roman, “Olasılıksız”adlı kitabı okudum.. Yazarın böyle müthiş bir konuyu anlatırken karmaşım matematik denklemleri ve olasılık hesaplarıyla okuyucuyu bilinmeyen denklemleri yapmaya zorlaması haricinde gerçekten kurgusuyla ve kahramanlarıyla mükemmel bir kitap. Tavsiye eder miyim bu kitabı sana dersen, oku ve gör bakalım olasılıklar dünyasını, boşuna bu kadar satmamış, tabii ki ederim..

 

Şimdi şu anda bu aralar Milenyum serisine başladım. Tuğla kalınlığında üç kitaplık bir seri.. İlk kitabın adı “Ejderha dövmeli kız”.. Kitabın henüz ilk yüz sayfası içindeyim arkadaşım, kahramanları tanıyoruz yavaş yavaş, bir de esas konuya girizgah durumları hafiften.. Şimdilik ağır aksak ama derinden ilerliyorum, bakalım nereye doğru gidecek konu, hangfi rüzgarlarda savurulup hangi denizlere yelken açacağız.. Bi okuyup bitireyim o zaman söylerim sana da tavsiye edip etmeyeceğimi.. Bu milenyum serisinin yazarının hazin hikayesini biliyor olmalısın, ayrıntıya girmeyeceğim, ama yazdığı kitapların müthiş satış başarısını ve dünya çapındaki ününü göremeden ölmesi gerçekten üzücü ve dramatik..
Devamı >> Buraya çöp dökmek ‘kesin’ yasak!…

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?

Vapor 4, Vapor Pro, Blade, Cleave ve Ciderz Tecrübelerim

iPhone 4 kullanıcıları, özellikle dizaynı ve hassas görünen dış yapısı nedeniyle satın aldıkları cihazlarının çizilmesini, darbe görmesini, arka ekranın kolayca çatlayıp kırılmamasını istedikleri için “bumper” adı verilen fiyatları pek de ucuz olmayan çerçeve korumalara yöneliyor. Ben de şimdi bugüne kadar kendi kullandığım “bumper”larla ilgili izlenimlerimi ve gözlemlerimi aktarmak istiyorum.

 

Bu bumperların belki de en gözde olanı “vapor” adı verilen metal çerçeve koruyucular. Oldukça hafif bir metalden yapılan vapor ürünlerin şu anda çeşitli renklerde üretilen vapor 4 ve vapor pro adlı iki ayrı modeli bulunmakta. Bunların dışında dizaynı ile dikkat çekici olan blade metal bumperlar, kavisli yapısıyla ilgi uyandıran cleave metal bumperlar adlarından çokça söz ettiren diğer modeller.

 

Yukarıda saydığım dört ürünü de kullanmış biri olarak, rahatlıkla söyleyebilirim ki en kibar tasarıma sahip ürün blade bumper. Estetik olarak oldukça göze hitap eden bir tasarımı olmakla birlikte elinizin cihazı kavrayışı da son derece rahat. Bunun yanında Blade ile ilgili tek ve en önemli olumsuz unsur ise maalesef ki sinyal kaybı üst seviyede. Ne yaptıysam sinyal sorununa bir çözüm bulamadım. Blade alacak olanlara naçizane tavsiyem, eğer baz istasyonları bulunduğunuz yere yakın değilse kesinlikle almayın, çünkü resmen şebeke çekmiyor..
Devamı >> Vapor 4, Vapor Pro, Blade, Cleave ve Ciderz Tecrübelerim…

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.