Dudakla Bardak Arası..

Bugün sizlerle çok sevdiğim, çok anlamlı, çok güzel bir hikaye paylaşmak istiyorum. Kıssadan hisse çıkarmayı bilenler için..

 
Eski Sisam krallarından Ancee adında bir zalim, yeni yaptırdığı bir bağa üzüm kütükleri diktiriyormuş. İşlerin bir günden önce bitmesini sağlamak için de kölelerini hiç dinlenmeden çalıştırıyormuş. O zavallı kölelerden biri, bir gün pek bitkin düştüğü için dayanamaz ve zalim krala:

 

-Niçin bu kadar acele ediyorsunuz efendim? Siz bu bağın üzümlerinden yapılacak şarabı hiç bir zaman içemeyeceksiniz ki! Deyivermiş.

 

Kral biraz kızmışsa da sesini çıkarmamış. Nihayet gün gelip üzümler yetiştikten sonra, kral köleler de dahil herkesin hemen toplanmasını emretmiş. Bir müddet sonra da o bağın üzümlerinden yapılmış şaraptan bir bardak getirilmesini emretmiş.

 

Daha önce kehanet gösterisinde bulunan köleyi de huzuruna çağırtmış. Şarap bardağını eline alarak:


-Söyle bakayım, benim bu şaraptan hiç bir zaman içemeyeceğimi tekrar iddia edebilir misin? diye sormuş.

 

Köle şöyle cevap vermiş:

-Belli olmaz efendim. İçebileceğinizi söyleyemem. Çünkü dudak ile bardak arasındaki mesafe çok uzundur. O arada başınıza neler gelebileceğini de bilemem!
Devamı >> Dudakla Bardak Arası…..

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?

Murat’ın Objektifinden Köy Fotoğrafları..

Bugün Samsun’un Ondokuzmayıs ilçesinin köylerinde çektiğim bir kaç kare fotoğraf..

Baharın kendini ancak yeni yeni hissettirmeye başladığı Karadeniz’den sevgiler..Devamı >> Murat’ın Objektifinden Köy Fotoğrafları…..

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?

Iphone için sevdiğim oyunlar..

Apple’ın IOS işletim sistemine sahip cep telefonu Iphone getirdiği teknoloji ve apple store uygulama mağazasındaki yüzbinlerce uygulama ile hayatımıza kazandırdığı kolaylıklarla olduğu kadar birbirinden zevkli ve eğlenceli oyunlarla da kullanıcılarına boş zamanlarında hoşça vakit geçirtmeyi başarıyor.

 

Bu yazıda size Iphone 4 cihazımda oynadığım oyunlardan kategorize ederek en beğendiklerimden oluşan bir liste hazırladım.. Unutmayın ki bu liste tamamen benim zevklerim doğrultusunda hazırlanmış olup, bilineceği üzere zevkler ve renkler tartışılmaz..

 

Oyunların konusunu, nasıl oynandığını değil, sadece oyunların isimlerini paylaşacağım burada.. Çünkü oyunlar hakkında zaten yeterince açıklamalar ve kullanıcıların yorumları itunes’da mevcut.. Ayrıca telefonunuza jailbreak işlemi yaparak bu ücretli oyunları telefonunuzdan installous üzerinden veya bilgisayarınızdan aptrackr veya appcake gibi sitelerden ipa dosyalarını indirerek yine itunes üzerinden cihazınıza ücretsiz olarak da kurabilirsiniz.
Devamı >> Iphone için sevdiğim oyunlar…..

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.