Sahi, sen buna inanıyor musun?

Farzet ki hiç tanışmamışız biz seninle,

Farzet ki hiç yaşanmamış bu sevda..

Ne sen beni bilmişin hayatın boyunca,

Ne de ben seni, tükettiğim yıllarda..

Sen benden habersiz geçirmişin bu ömrü,

Ben senden bihaber..

Düşünsene..

Şarkılar seni söylememiş olsun,

Rüzgarlar adını fısıldamamış..

Say ki gecelerce düşlerine girmemişim,

En sevdiğin de ben değilmişim..

Tamamlandı mı şimdi eksik kalan çerçeven?

Bu muydu istediğin? Bu muydu bütün dileğin?

Yarım kalmışlıkların tamamına mı erecek böyle,

Hiç olmadığın kadar mutlu mu olacaksın?

Bütün mü hissedeceksin kendini?

Öyle mi sanıyorsun?

Hadi canım sende..

Sor bakalım yüreğine..

Daha da yarım değil misin sence böyle?

Sahi, sen inanıyor musun buna?
Devamı >> Sahi, sen buna inanıyor musun?…

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?

Muhteşem Yüzyıl Tarih Dergilerinde..

Bu ay güncel tarih dergilerindeki ana konu gündemimizden uzun süredir düşmeyen Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan aşkı çerçevesinde Osmanlı İmparatorluğunda kadınların etkisi, harem hayatı ve Osmanlı İmparatorluğunun altın devrini yaşadığı o muhteşem dönem..

İki ayda bir yayınlanan Atlas Tarih dergisinin yeni çıkan Şubat 2011 tarihli 5.sayısının kapağını Hürrem Sultan portresi ve ilgili konular süslüyor. Hürrem ve Harem – Bir köleye hayat boyu sadakat – Cariyeler ve kadınlar saltanatı – Sultan sofrasında içki tartışması konuları bu çerçevede kapaktan işlenmiş önemli başlıklar.. Ayrıca dergide Evliya Çelebi, 400 Yıl Önceki Wikileaks raporu Osmanlı Nasıl Yıkılır ve Mübadelenin Kayıp Halkı Karamanlılar konuları da dikkat çekiyor.. Dergi bu sayısında herkese 2011 Ajandası hediye ediyor.. Fiyatı:10.00-TL

Aylık yayınlanan tarih dergisi NTV Tarih dergisinin Şubat 2011 tarihli 25.sayısının kapağını ise Kanuni Sultan Süleyman portresi süslüyor.. Muhteşem Sultan Muhteşem Yüzyıl – Kanuni Döneminde Osmanlı Süper Gücü – ve Senaryolrın Ötesinde Tarihi Gerçekler konuları bu çerçevede kapaktan işlenmiş konular.. Dergide ayrıca Cumhuriyet’in İçki Yasakları İçki Masaları, Siyasetin 100 Senelik Futbol Oyunu, Osman Gazi’nin Sakarya Seferleri, Türk Temalı Çikolata Kartları, Bizans Askerinin Denize Döküldüğü Yer konuları da dikkat çekici.. Dergi bu ay okurlarına yine Osmanlı’da harem hayatını anlatan İffet Saray-ı Şahane Harem adlı 32 sayfalık bir ek ve sevgililer günü için nostaljik kartpostallar hediye ediyor.. Fiyatı:6.00-TL
Devamı >> Muhteşem Yüzyıl Tarih Dergilerinde…..

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?

Defne Joy Foster Vefat Etti.. “Yok Böyle Ölüm..”

Bu sabah ne var ne yok diye twittera giriş yaptığımda hemen herkes Defne Joy Foster’dan bahsediyor, üzüntülerini dile getiriyordu. İlk an ne olduğunu anlayamasam da, twitleri okudukça acı haberi aldım, Defne Joy Foster’ın bu sabaha karşı ekip olarak gittikleri arkadaşının evinde fenalaşarak vefat ettiğini öğrendim..

7′den 70′e herkesin sevgilisi, hemen herkesin çok sevdiği, güler yüzü yüzünden hiç eksik olmayan değerli bir sanatçının “erken” kaybının üzüntüsü içindeyim.. Hani her ölüm erkendir derler ya, sevgili Defne Joy’un ölümü de öyle oldu.. Ardında gözü yaşlı bir anne, acılı bir eş, henüz bir yaşında minik bir çocuk ve kendisini seven milyonlar bıraktı..
Devamı >> Defne Joy Foster Vefat Etti.. “Yok Böyle Ölüm..”…

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak ister misin?
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.